2019’DA SAĞLIK VE GÜZELLİKTE EN ÇOK NELERİ SEVDİK?

2019’da Sağlık ve Güzellikte En Çok Neleri Sevdik?

Son yıllarda toplumsal tabuların önceki yıllara göre azalmasıyla Medikal Estetik uygulamalarının popülerliği daha da arttı. Ne mutlu ki, var olan ürünler ve kullanılan cihazlar sürekli iyileştiriliyor. Çok daha etkin ve sağlıklı sonuçlar almamızı sağlayan yenilikler hiç eksik olmuyor. Bu hafta Lotus Dermatoloji’de 2019’da kliniğimizde en sık uyguladığımız ve sonuçlarıyla hem hastalarımızın, hem bizim yüzümüzü güldüren uygulamalardan bahsediyor olacağız. Gelin bakalım senenin enleri nelerdi?

2019’da Dolgu ve Botulinum Toksin uygulamaları hem kadın hem erkek hastalarımızın yine gözdesi oldu. Artık erkek hastalarımız cilt bakımı rutinlerinin yanına, brotoks ve dolgu uygulamalarını da ekliyor. Çünkü daha maskülen gözükmenin sırrının dolgu uygulamalarından geçtiğini biliyorlar. Kadınlarsa yüz güzelliğiyle yetinmiyor, sonradan geç kalmamak için boyun dekolte ve ellerini de unutmuyorlar. Özellikle son dönemlerde çok belirgin ve abartılı medikal estetik uygulamaların dönemi bitti. Daha küçük dokunuşlarla yapılan, “Acaba ne yaptırdı?” dedirten uygulamalar artık çok daha popüler. Biliyoruz ki doğru hastaya doğru dozda doğru uygulama yaptığımızda mükemmel sonuçlar alıyoruz.

Botoks Yaptıranlar Gençleşmenin Keyfini Sürüyor

2019’da kliniğimize botoks ve dolgu işlemleri için gelen hastalarımızın yaş ortalamaları oldukça azaldı. Erken yaşlarda bu uygulamalara başlamanın ileriye dönük yaşlanma süreci için yapabileceklerinin en iyisi olduğunu bilen, farkındalığı yüksek hastalarımız gittikçe artıyor. Mimik hareketlerine bağlı oluşan alın, kaş arası, göz kenarları ve üst dudaklarda meydana gelen çizgilerde, aynı zamanda boyun bölgesindeki çizgilerde botoks vazgeçilmez bir uygulama bizler için.  Botoksla farklı şekilde tanışan hastalarımız da var. Aşırı terleme yaşayan ya da koltuk altı, avuç içi ve ayak terlemelerine çözüm olmak isteyen hastalarımız da botoksun konforundan yararlanıyor. Temiz ve sağlıklı olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Botoks mimik çizgileri derinleşmeden yapıldığında çok daha başarılı sonuçlar alınır. Derinleşme durumunda dolgu enjeksiyonlarına da ihtiyaç duyuluyor.

Botoksun etkisi uygulama yapıldıktan 3-4 gün sonra görülmeye başlar, tam etkisinin ortaya çıkması ise 10 günü bulabilir. Bu süreç kişiden kişiye ve uygulanan doza göre değişiklik gösterir. Kalıcı etki ortalama 4-6 ay kadar devam eder. Düzenli botoks uygulamalarında etkinin daha uzun süre devam ettiği gözlenmiştir.

Ameliyatsız Gençleşmek Artık Mümkün: Dolgu Uygulamaları

İdeal yüzün oranı sizce nasıl olmalı? Altın oran diyoruz biz buna. Yüzün orta bölgesindeki elmacık kemiklerinin çok daha belirgin, yanak bölgesinin ise daha çukur olması bu oranı sağlayan bir görüntü. Böylece oluşan çene kemiğinin çıkıklığı da altın oranın tamamlayan bir nokta oluyor. Buna dudakların dolgun ve belirgin olması eklendiğinde ise ortaya muhteşem bir güzellik çıkıyor. Hastalarımız da doğal olarak buna bayılıyor.

Özellikle dudak kenarlarının aşağı doğru kıvrılması veya yaşlanmanın etkisiyle yaşanan üst dudak sarkmasından yakınan hastalarımıza uyguladığımız hyalüronik asit bazlı dudak dolgusu uygulamalarımız bu sene oldukça fazlaydı. Aynı zamanda botoksla da yapabildiğimiz ama gerekli görülürse dolguya da başvurduğumuz kaş kaldırma işlemleri aynı popülerlikteydi diyebiliriz. Bunların yanında gıdı ve çene hattından rahatsız olan pek çok hastamızı da Jawline Dolgu ile mutlu ettik.

Dolguların etkisi içeriklerine, yoğunluklarına ve uygulandıkları bölgeye göre değişmekle beraber 6 ay ile 18 ay arasında değişir. Derin çizgilerde botoks ile kombine edildiğinde botoksun kalıcılığını da arttırır.

Cildinize Can Gelsin: Mezoterapi

Saç için, bölgesel incelme için de kullanabildiğimiz Mezoterapi’yi kışın özellikle daha çok cildimizin yenilenmesi, lekelerimiz, yara izleri ve bazı deri hastalıklarımızın tedavisinde kullanıyoruz.

İçeriğinde bulunan vitamin, peptit, antioksidan, mineral ve büyüme faktörleri ile hücreleri yeniler, deriyi sıkılaştırır, sivilce lekelerini giderir. Daha parlak ve canlı bir cilt hayali olan herkesi sevindirir. Cildin kalitesini arttırır, düzenli kullanımı yaşlılık izlerinin giderilmesinde etkilidir.

Cilt Gençleştirmede Altın Gibi Yöntem: Altın İğne (İğneli Radyofrekans)

Ameliyatsız cilt germe yöntemi olarak bilinen Altın İğne ile neler yapıyoruz neler… Altın İğne ile hedefimiz lekelerden, kırışıklıklardan, gözeneklerden, sarkmalardan, izlerden, çatlaklardan kurtulmak ve cildi yenilemek! Her mevsim uygulayabildiğimiz bu yöntemle çoğunlukla sivilce izlerini ve çatlakları 3-4 seansta çözebiliyoruz. Cilt gençleştirme etkisi ise 2 seansta ortaya çıkıyor.

Shock Wave: İşimiz Gücümüz İncelmek

Yaz-kış sporla diyetle ne kadar kilo verilse de, bazı fazlalıklar inatla gitmez. Bu bölgesel fazlalıklardan şikayet eden hastalarımıza önerebildiğimiz en güzel uygulamalardan biri de Şok Dalga (Shock Wave) tedavisi. Karın, bel ve kalça gibi çok daha az yağ yakımı gerçekleşen bölgelere Shock Wave uyguladığımızda bağ dokusu iyileşir ve daha sıkı ve düzgün bir silüet ortaya çıkar.

Vücut şekillendirme ve ppop dikleştirme de favorimiz. Selülitlere de harika bir çözüm olan bu uygulamayla kendine güvenmenin kendini sevmenin harika mutluluğunu yaşıyoruz. Bir türlü kurtulamadığınız bölgesel fazlalıkları hedef alan bu uygulama ile vücudumuz çok daha sıkı ve düzgün artık.

Cilt Kanseri Riskinizi Dermatoskopi İle Araştıralım: Ben Muayenesi

Tüm dünyada görülme sıklığı en yüksek olan cilt kanserinin erken teşhis edilmesi çok önemlidir. Hızlı ilerleyen bu kanser farkında olmadan ilerler ve bizleri çaresiz bırakır. Ailede cilt kanseri hikayesi olanlar ise bu konuda çok daha titiz davranmalılar. Erken evrede teşhis edilmesi, tedavi edilebilme şansını yükseltir. Peki ne yapmamız gerekiyor derseniz? Düzenli kontroller olmazsa olmazımız. Özellikle lekeyle de karışabilen benlerinizin durumunu mutlaka bir dermatoloğa göstermelisiniz. Hangi benler tehlike yaratabilir derseniz;

  • Asimetrisi bozulan,
  • Rengi alacalaşan,
  • Kenarları düzensizleşen,
  • Çapı büyüyen,
  • Kabarma gösteren benler tehlikelidir.

Benlerinizin dermatoskop ile muayenesi ve düzenli takip edilmesi bu seneki hedeflerinizin arasına hemen girebilir. Çünkü sağlıklı olmak yeni yıl için dileyebileceğimiz en güzel niyet! Ayrıca bu listeye Lotus Dermatoloji’nin harika doktorlarının sihirli ellerinde, “Kendinize ve cildinize bakmak” maddesini de ekleyebilirsiniz, çünkü siz buna değersiniz.

 

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al