BİÇİMLİ VE PÜRÜZSÜZ BİR VÜCUT İÇİN ŞOK DALGA (SHOCK WAVE) TEDAVİSİ

Biçimli ve Pürüzsüz Bir Vücut İçin Şok Dalga (Shock Wave) Tedavisi

Sağlığınıza özen gösterip yaşam kalitenizi arttırmanın, sizler için ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği Vücut Kitle İndeksi (BMI) aralıkları bu noktada çok önemli. Yeme alışkanlıklarımızı değiştirmek için fit ve güzel gözükmek istememiz, ideal kilomuzu koruma konusunda harika bir motivasyon. Peki ideal kilomuz sizce ne olmalı? Gelin BMI değerimizi bu formülle hesaplayalım.

BMI : Kilo(kg) / ( (Boy(cm) / 100 )2 )

Zayıf: 18,5 kg/m2’den küçük BMI değeri.

Normal Kilolu: 18,5 – 24,9 kg/m2BMI değeri.

Kilolu: 25 – 29,9 kg/m2BMI değeri.

Şişman: 30 – 39,9 kg/m2BMI değeri.

Aşırı Şişman: BMI değeri 40 kg/ m2ve üzerinde.

Biliyoruz ideal kilomuza gelebilmek için çok kolay değil. Düzenli yapamadığımız diyet, spor ve ağır egzersizler elbette çözümümüz olamıyor, hala gitmeyen fazlalıklar için bir çözüm gerekiyor. Ya da ideali koruma konusunda bir motivasyona ihtiyacımız oluyor. Bu noktada sizi tanıştırmak istediğimiz bir uygulamamız var. Kışın bir şekilde saklayabildiğimiz fazlalıklar artık mutsuzluk sebebimiz olmasın, motivasyonumuz olsun. Bu hafta Lotus Dermatoloji Blog’ta sizlerin de çok merak ettiği birkaç konu var: “Bölgesel zayıflama nasıl olur? Bölgesel zayıflama cihazları işe yarıyor mu? Şok dalga tedavisi olanlar memnun mu?”.

 

Bölgesel Zayıflamada Etkili Yöntem Şok Dalga Tedavisi (Shock Wave)

Günümüzde vücut şekillendirme tedavileri arasında yeni teknolojilerden en çok kullanılan uygulama Shock Wave (Şok Dalga). Günlerini, saatlerini ağır egzersizlerle yoğun tempoda salonlarda geçiren sevdiklerimizi Shock Wave ile tanışmaya davet ediyoruz. Neden mi? Çünkü tatile çıkmak için forma girmeyi bekleyen ve bu baskıyla daha da zor bir diyet dönemi geçiren sevdiklerimize çözüm olmak istiyoruz. Bu uygulama hamilelik sırasında veya kilo verme sürecinde oluşan gevşemelerde de oldukça etkili. Günlük hayatımızı etkilemiyor ve temazsız incelme sağlıyor.

Şok Dalga tedavisi ile “neler yapabiliyoruz?” derseniz, kaslara etki eden bu sistemle terleyip bunalmadan selülitlerimizden kurtuluyor, sıkılaşıyoruz. FDA onaylı bu sistemde basınç ve ses dalgaları ile vibrasyon etkisi oluşuyor. Çalışan kaslar yardımıyla selülitlere savaş açılıyor ve yağlarınız yakılıyor, bunun yanında da sıkılaşan bir beden hayal edin. Hastalarımıza karın germe ameliyatına ihtiyaç duymadan, herhangi bir yan etki yaşamadan güvenle uygulayabildiğimiz bu yöntem yaklaşık 30-45 dakika sürüyor ve egzersizle mümkün olmayan sonuçlara bizi götürüyor.

 

Bölgesel Zayıflamada Şok Dalga Tedavisini Kimler Tercih Ediyor?

  • Selülitlerinden kurtulmak isteyenler: “Selülit hangi sporla gider?”, “Selülit kaç ayda gider?” diye diye bir hal olduysanız ve artık gerçek bir çözüm istiyorsanız, bu Şok Dalga (Shock Wave) ile mümkün.
  • Daha sıkı karın, kol ve bacaklar isteyenler: Sarkık bir vücuttan kim hoşlanır ki? Bir kere sıkı olduğunuzda, hep sıkı kalmak isteyeceksiniz.
  • Daha dik bir popo isteyenler: “Sıkı ve kalkık bir popo ameliyatsız nasıl olucak?” diyorsanız, Shock Wave ile olucak, kalçalar şekillenecek ve popo dikleşecek, siz de bu halinizin keyfini çıkartacaksınız.

 

Şok Dalga Tedavisi Olanlar Memnun Mu?

Bölgesel zayıflama için en sık kullandığımız bu tedavide, altı seans sonunda işlem yapılan bölgede oldukça başarılı sonuçlar alınıyor. Elbette kişilerin ihtiyacı değişebiliyor, bu durumda uzman doktorlarımız seans sayısını arttırıyor. Böylelikle karın ve basen bölgelerindeki fazlalıklarınızdan, kol bölgesindeki sarkıklıklarınızdan kurtuluyor, daha düz bir karına, daha biçimli bir popoya daha sıkı kol ve bacaklara sahip oluyorsunuz.

Bölgesel zayıflamada yağ atımını hızlandıran Shock Wave tedavisi ile zinde ve fit bir vücutla yaşama merhaba diyebilirsiniz. “Kendimi böyle harika hissediyorum.” derseniz kışın da yaptırabileceğiniz seanslarla yaz, kış kendinizi mükemmel hissetmeniz mümkün. Diğer bölgesel zayıflama uygulamalarımızı merak ettiyseniz, sizi hemen buraya alabiliriz.

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

(0212) 259 49 50

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com