BOYNUNUZ YAŞINIZI ELE VERMESİN

Boynunuz Yaşınızı Ele Vermesin

Cildimizin bazı bölgeleri diğer bölgelere göre daha çabuk deforme olur. Özellikle yüz bölgesinde göz çevresi hassas ve ince yapısı nedeniyle ilk yaşlılık belirtilerinin ortaya çıktığı yerdir. Boyun ve dekolte bölgeleri de vücudumuzun diğer bölgelerine göre daha hassas, daha ince bir cilde sahiptir. Özellikle günümüzde uzun süre bilgisayar ve telefon başında vakit geçirmek, bu bölgelerde yaşanan belirtilerin daha erken yaşlarda ortaya çıkmasına sebep olur. Bu bölgelere gereken ilgiyi zamanında göstermek bu noktada çok önemli. Bu hafta Lotus Dermatoloji Blog’ta sizlerden gelen sorulara yanıt vermeye çalıştık. “Boyun kırışıklığı kaç yaşında başlar? Boyun çizgilerinden kurtulma yolları? Boyun kırışıklığı tedavisi bitkisel çözümlerle mümkün mü?”

Boyun Kırışıklıklarınıza Çözüm

Yüzümüze gösterdiğimiz ilgiyi çoğunlukla boyun ve dekolte bölgemize göstermiyoruz. Enine ve boyuna çizgilenmeler belirli yaştan sonra hastalarımızda önemli bir problem olarak ortaya çıkıyor. Boyun kırışıklıkları 25-30’lu yaşlar itibariyle başlıyor. Dışarıdan yapılan bitkisel çözümler çoğunlukla yetersiz kalıyor.

Ne şanslıyız ki, gelişen teknolojilerle yaşlılık belirtilerinin en zor silindiği boyun ve dekolte bölgeleri içinde cerrahi olmayan başarılı uygulamalar geliştirildi. Özellikle kırışıklıklar için tedaviye erken dönemde başlayabilirsek, daha başarılı sonuçlar alabiliyoruz. Ayrıca bazı uygulamaları tek seanslık cilt sıkılaştırma uygulamaları ile kombine etmemiz çok daha hızlı ve etkin sonuçlar almamızı sağlıyor.

Boyun Çizgilerinden Kurtulma Yolları

Ameliyatsız Boyun Gençleştirme: Nefertiti Botoks

Nefertiti Botoks’ta Lokal anestezik krem uygulandıktan sonra belirlenen bölgelere uygulanan dozlarla kırışıklığa neden olan kasların aktivitesi geçici olarak durdurulur. Bu aynı zamanda çene konturunun belirginleşmesini de sağlar. Uygulama en fazla 10 dakika sürer. Kalıcı etkisi işlemin belirli aralıklarla tekrarıyla daha da uzar. Bu süre kişiden kişiye değişir.

Derin Boyun Çizgileri: Dolgu Uygulaması

Hyalüronik asit bazlı dolgular boyundaki derin çizgilerde vazgeçilmez uygulamalarımızdan. Hızlı ve basit bir uygulama olan dolgu işlemi ile daha genç bir görüntüye dakikalar içinde kavuşabilirsiniz.

Mezolift Etkisi: Boyun Mezoterapisi

İçeriğinde hyalüronik asit, vitamin, aminoasit ve proteinler bulunan Mezoterapi kokteylleri, boyun kırışıklıklarının azaltılması, cilde nem kazandırma ve lifting etkisi amacıyla uygulanır. Bu sayede cildin sıkılaşması, daha nemli, canlı ve genç bir boyun elde edilmesi mümkündür. Cildin ihtiyacına göre kişiden kişiye farklı tedavi protokolleri uygulanabilir.

Kanınızın Mucizesi: PRP uygulaması

Hastalarımızın kendi kanından elde edilen büyüme faktörlerince zengin plazma kısmının boyun ve dekolteye enjeksiyonu ile yapılır. Diğer uygulamalarla kombine kullanılabilen PRP yöntemi ile çok daha etkin sonuçlar alınır.

Boyun Derisini Yenileme: Lazer Uygulamaları

Lazer uygulaması ile cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlanır, deride kaybedilen kollajen ve elastin üretimiyle elastikiyet ve nem geri gelir. Bu sayede cilltte lekelenmelerde azalır ve daha genç ve kırışıksız bir boyna kavuşulur.

Boynunuz için özellikle erken dönemde yaptıracağınız herhangi bir uygulama cildiniz için yapabileceğiniz en büyük yatırım. Daha daha pürüzsüz ve genç bir boyuna kavuşmak için bekliyoruz.

 

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al