ÇENE HATTI ŞEKİLLENDİRME İŞLEMLERİ

Yüz bölgesinde bir insanın mizacını belirleyen en önemli bölgeler çene hattı ve elmacık kemikleri gibi kemik yoğunluğu fazla olan bölgelerdir. Özellikle son yıllarda birçok kadın yüz bölgesinde çene hattı görünümü adına birbirinden farklı estetik uygulamalara başvurmak için yöntem araştırıyor. 

Bu hafta Lotus Dermatoloji olarak dilediğiniz yüz hatlarına kavuşmak için gerekli olan cerrahi işlemler ve estetik yöntemlere bir bakalım istedik. 

Çene Hattı Şekillendirme İşlemleri

Birçok kadın çok daha belirgin bir yüz hattı tercih etme eğilimindedir. Çene hattının yapısının bozulmaması ve belirgin olması birçok insanın çok daha çekici ve güzel görünmesi için en büyük etkenlerden biri olabilir. 

Çene Hattı Düzeltme İşlemleri Sebepleri Nelerdir?

Çene hattının belirgin olmaması, çene bölgesindeki hacim eksiklikleri, bölgedeki sarkmalar, çenenin küçük ve geride kalması, simetrik olmaması gibi nedenlerle birçok insan çene bölgesi düzeltme işlemleri için başvuruda bulunuyor. 

Çene hattı bozukluklarının en büyük sebeplerinden biri olan ve Bruksizm olarak da bilinen diş gıcırdatma, ağız ve çene sağlığının en büyük etkenlerinden biri olabilir. Tıbbi anlamda sebepleri bilinmese de Bruksizm için en büyük etkenler hem fiziksel hem de psikolojik olarak ele alınabilir. 

Bu sonuçlardan bir an önce kurtulmak için önce diş hekiminizle görüşmeli ve sonrasında ise oluşan çene yapısı bozukluklarının estetik sonuçları için kliniğimize başvurabilirsiniz. 

Çene Hattı Belirginleştirme İşlemleri Sonuçları Nelerdir?

  • Çene hattının belirginleştirilmesi sayesinde elmacık kemiklerinin ve yanakların görünümü ile dudak ve göz çevresinin de görünümünü etkileyebilir ve yüzünüze renk katabilirsiniz. 
  • Çene ucu ve köşesi büyütme, çene hatlarının belirginleştirilmesi ve çene asimetrisinin düzeltilmesi gibi işlemler ile istediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz. 
  • Çene hattını belirginleştirmek ve çok daha genç bir görünüm kazanmak için çene hattı düzeltme işlemlerini tercih edebilir ve mizacın insana kattığı mucizevi gücü hissedebilirsiniz. 

Ameliyatsız Çene Hattı Düzeltme İşlemleri 

Doğuştan gelen ya da çeşitli faktörlerle oluşan çene hattının belirginleştirilmesi için uygulanan yöntemler arasında ameliyatsız olan seçenekleri  deneyerek çok daha kolay bir operasyonla yüzünüzdeki değişimi elde edebilirsiniz. 

Bu hafta, ameliyatsız çene hattı belirginleştirme işlemleri arasında boyun ve çene hattının belirginleştirilmesi için uygulanan Nefertiti botoks ve ideal yüz şekli için yüz hattı için uygulanan Masseter botoks işlemleri gibi ameliyatsız, ağrısız, sızısız ve dikişsiz uygulamalar arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan Jawline Dolgu ile tanışalım. 

Jawline Dolgu Nedir?

İdeal yüz hatlarına kavuşmak ve çok daha canlı ve estetik bir görünüme kavuşmak için ihtiyaç duyulan çene operasyonları arasında ameliyatsız işlem yapmak isterseniz bu işlemlerin başında çene ucu dolgusu olarak bilinen Jawline dolgusu geliyor. 

Çene hattının kontürünün belirginleştirilmesi, kaybolan çene ucunun çok daha estetik bir görüntü ile yüzde yerini alması ile yüzünüzdeki değişimi hissedebilir ve ameliyat ve ortodonti işlemleri yapılmadan çene hattının düzeltilmesi işlem olan Jawline dolgusu sayesinde, estetik anlamda görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. 

Çok daha çekici bir görünüm için tercih edilen çene dolgusu sayesinde simetrik ve belirgin çene hatlarına sahip olabilirsiniz. 

Jawline Dolgu Uygulaması 

Belirginliğini kaybetmiş olan çene bölgesine V görünümünü vererek çok daha dolgun bir çehreye sahip olmak için estetik kusurları ortadan kaldırabilir ve arzu ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. 

Jawline Dolgusu Sonrası Oluşabilecek Semptomlar Nelerdir?

Çene dolgusu ameliyatsız bir işlem olduğu için operasyon sonrası oluşabilecek olan problemlerin hiçbirini yaşamadan süreci tamamlayabilirsiniz. 

Bazı dolgu maddelerinin cilde enjekte edilmesi ile uygulanan bu yöntem sonrasında, çene ucunda hafif morluklar, şişlik ve ağrı görülebilir. 

Jawline Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Estetik uygulamalardan sonraki ilk bir haftalık süreç için, uygulamanın daha sağlıklı ve uzun ömürlü sonuç vermesi için en önemli dönemdir. Bu dönemlerde olabildiğince dinlenerek ve semptomların azalmasını bekleyerek geçirebilir ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaştığınızda doktorlarımızı arayabilirsiniz. 

Jawline Dolgu Kalıcılık Süresi 

Ameliyat işlemleri, anestezi etkisi, operasyon sonrası tedavi ve bakım süresi ile vakit harcamamak için tercih edebileceğiniz en etkili ve pratik işlemler arasında bulunan Jawline dolgu sayesinde 12 ila 18 ay kadar kalıcılık elde edebilirsiniz. 

Jawline Dolgu Fiyatları Nedir?

Cilt yapınıza ve uygulanacak olan bölgenin uygunluğuna bağlı olarak değişen dolgu malzemesi ve enjekte edilen tüp sayısı dolgu işleminin uygulama süresini ve fiyatlarını belirleyen en önemli etkenler arasındadır. 

Ameliyatsız işlemler arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan Jawline dolgu ile çok daha hızlı ve pratik sonuçlar alabilirsiniz. Dilediğiniz görünüme kavuşmak için en etkili yöntemler arasında bulunan dolgu seçenekleri için kliniğimize ulaşarak en doğru bilgiyi alabilir ve kendiniz için uygulanması en mümkün olan tedaviye uzman doktorlarımız aracılığı ile başlayabilirsiniz. 

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al