CİLDİNİZ İÇİN EN DOĞALI: PRP TEDAVİSİ

CİLDİNİZ İÇİN EN DOĞALI: PRP TEDAVİSİ

Yılların izlerini en çok cildimizde görüyoruz. Gençlik yıllarımızdaki cilt parlaklığımızı yeniden kazanmak için, sürekli daha gelişmiş anti-aging uygulamalarla yerine koymaya çalışıyoruz. Gitgide nemini kaybedip kırışmaya başlayan, renk düzensizlikleri ile daha yorgun ve donuk bir hale gelen cildimiz sizce bizden neler istiyor? Bu hafta Lotus Dermatoloji Blog’ta diğer uygulamalardan “Cildiniz için en doğalı” olarak ayrılan PRP tedavisinden bahsediyor olacağız. Gelin hep beraber bakalım, bu hafta hangi sorulara yanıt arıyoruz. Öncelikli sorularımız; PRP tedavisi nedir? PRP tedavisini nerelerde kullanılıyoruz? PRP diyince aklımıza neden ilk “Cilt Gençleştirme” geliyor? PRP tedavisi kimlere uygulanmaz? PRP Uygulamasında olumlu etki ne zaman görülür?

PRP Nedir?

PRP tedavisi, cilt kalitesini artırmakta kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Trombositten Zengin Plazma anlamına gelir. Peki trombositten zengin plazma derken neyi kastediyoruz derseniz, hemen açıklayalım. Derimizde bir hasar oluştuğunda kanımız pıhtı hücrelerini bu bölgeye toplar ve bir onarım süreci başlar. PRP uygulamasında kişinin kendi kanından elde edilen kısımla normalde hedef bölgeye taşınabilecek olandan çok daha fazla pıhtı hücresi taşınabilir. Bu şekilde onarım daha hızlı ve güçlü olur.

PRP Tedavisini Nerelerde Kullanılıyoruz?

  • Estetik Dermatoloji’de göz altı, yüz, el ve kollar, bacak içleri, boyun ve dekolte gibi bölgelerde kullanılabilir.
  • Cilde esneklik ve parlaklık kazandırır.
  • Yüzde kırışıklıkları ve oyuk oluşumlarını önler.
  • Saç dökülmesini önler ve saçları güçlendirir.
  • Yara, çatlak ve sivilce izlerinde deriyi yeniden yapılandırır.
  • Lazer, Peeling, Radyofrekans vs. gibi işlemlerden sonra derinin yeniden yapılanmasını hızlandırır.

PRP Diyince Aklımıza Neden İlk “Cilt Gençleştirme” Geliyor?

Esneklik ve parlaklığın cilde yeniden kazandırılması noktasında PRP, cilt gençleştirmenin en önemli uygulamalarından biridir. PRP tedavisinde kendi kanımızdan büyüme faktörlerini elde ederek, cilt gençleştirme uygulamalarında önemli olan kırışıklıkların, lekelerin, yara ve çatlakların iyileşmesinde dokuyu yenileyerek faydalanıyoruz. Büyüme faktörleri kollajen-elastin oluşumunu destekleyerek cildimizin en doğal şekilde yenilenmesini sağlıyor. Ayrıca PRP tedavisi saçlı deri kalitesini arttırmakta ve saç köklerini güçlendirmekte de en güçlü araçlarımızdan biri, oldukça başarılı ve güvenli bir uygulama.

PRP Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Hamilelere, kanser hastalarına, pıhtılaşma bozukluğu olanlara, Trombosit sayı ve fonksiyon bozukluğuna sahip olanlara uygulanmaz.

PRP Uygulamasında Olumlu Etki Ne Zaman Görülür?

PRP yaptıran hastalarımız ilk seanslarından itibaren ciltlerinin kuru ve mat görünümünde değişiklik fark ederler. Cilt daha parlak, sıkı ve canlı bir görünüm alır. İlerleyen seanslarda da bu etki giderek arttığı için hasta memnuniyeti de artar.

Düzenli uygulamalarla kırışıklıklarında hafifleme, cilt kalitelerinde artma gözlenir. Uygulama yapılacak bölgeye ve sürece bağlı olarak değişmekle birlikte mezoterapi ile uygulanan PRP tedavisi, 2 hafta aralıklarla 3-4 seans yapılır. Ve 8-10 ay sonra 3-4 seanslık bir kür daha yapılır.

Uygulanacak tedavi hastalarımızın ihtiyacına, uygulanan bölgeye ve doza göre belirleneceğinden, saçlı deride PRP tedavisi ve yüz ve diğer bölgeler için PRP tedavisi fiyatları değişiklik gösterebilir.

 

Vücuduna herhangi yabancı madde veya ilaç vermeden tamamen doğal yollarla gençleşmek, sıkılaşmak isteyen herkesin ilk tercihi, kanınızdan gelen mucizeye siz de tanık olmak ister misiniz? Yaşlanma belirtilerini beklemeden yaşlanma sürecini yavaşlatmak isteyen herkesi bekleriz, sadece bir telefon uzağınızdayız! PRP ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al