CİLDİNİZE ANTI AGING ETKİSİ

CİLDİNİZE ANTI AGING ETKİSİ

Yaşam çizgisi boyunca insanlar fiziksel, psikolojik ve mental değişikliklerle karşı karşıya kalır. Bu değişikliklerin sebepleri biyolojik ya da çevresel etkiler olabilir. Bu anlamda gözle görülebilir en büyük değişiklikler ise cildimizde meydana gelir.

Cildimizdeki Değişimler

Cildimiz zamanla ve çevresel faktörlerin de etkisiyle değişiklik göstermeye başlar. Yeni doğmuş bir bebeğin cildini gözünüzde canlandırdığınızda, aklınıza ilk olarak pürüzsüz ve sıkı bir cilt geliyor değil mi? Peki, ergenlik dönemlerinde cildinizdeki değişimler? Peki ya 30 ve 40 yaş sendromları? Bu süreçlerde cildinizin geçirdiği değişimlerin kalıntıları olabilir ya da yaşa bağlı değişimler gözlenebilir.

Her kadın cildinin sıkı ve pürüzsüz olmasını diler. Yaş ilerledikçe cildimizde de bazı değişiklikler gözlemlenmeye başlar. Bu değişikliklerin başında yaşa bağlı kırışıklıklar, mizaç ve mimiğe bağlı olarak yer edinen çizgiler gelir. Bu değişikliklerle başa çıkmanın yolları yok mudur? Pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cilde kavuşmanın, çok daha genç ve sıkı görünmenin yöntemleri yok mu?

Gelin, bu hafta anti aging yöntemleri ile cildinizde geri döndürülemez sandığınız çizgiler için neler yapılabileceğine bir bakalım.

Anti Aging Nedir?

Yaşa ve çevresel faktörlere bağlı olarak cildimizde beliren kırışıklık ve çizgilere karşı cildimizi korumak ve var olan izleri yok etmek için uygulanan yöntemlere anti aging yöntemler diyebiliriz. Yaşlanma belirtileri olarak zamanla oluşan çizgilerin yok edilmesi ve mümkün olan en az seviyede tekrarlanması için uygulanan anti-aging yöntemler kişiye özel en uygun yöntemlerle uygulanmalıdır.

Yaşlanma Belirtileri

Yaşlanma belirtileri temelde yaşa bağlı olarak ortaya çıksa da yaşam standartları, beslenme düzeni ve kalitesi, genetik faktörler ve dış çevre koşulları gibi faktörlerle ortaya çıkabilirler.

Dermatologlar olarak bizler anti aging yöntemleri arasında sizler için en doğru yöntemleri bulmak ve doğru uygulamalar sonucunda istediğiniz görünüme kavuşmak için destek olmak adına sizleri kliniğimize davet ediyoruz. Peki anti aging yöntemler nelerdir?

Anti Aging Yöntemler

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde birçok farklı yöntem aracılığıyla arzu ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Bu yöntemler arasında anestezi altında operasyon geçirmenizi gerektiren işlemler olduğu gibi ameliyatsız işlemler de bulabilirsiniz.

Hacmini kaybeden bir ciltte kırışma, sarkma ve benzeri belirtiler için uygulanabilecek yöntemler arasında kendinize en uygun yöntemi bulmak ve doğru uygulama adımlarını izlemek en önemli faktörler olarak karşımıza çıkar.

Dermatologlar Gözünden Anti Aging Yöntemleri

Dermatologların görüşlerine göre herkesin kolaylıkla uygulayabileceği seçenekler arasında bulunan yöntemlerin cildiniz için uygun olup olmadığının mutlaka tespit edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde cildinizi düzeltmek yerine daha büyük izler bırakabilir ve doğru tedavilerin uygulama süreçlerini uzatabilirsiniz.

Özellikle yüz bölgesi ve ellerde yoğunlukla görülen yaşlılık belirtileri için sadece anti aging kremleri yeterli olmuyor. Genel anlamda cildin beslenmesini ve cilt için gerekli olan maddelerin alınmasını sağlayan kremler yıkıcı enzimlere savaşabilir ve beklenen yaşlanma belirtilerinin süresini uzatabilir. Ancak bu belirtilerin ortadan kaldırılması için yeterli değildir. Elastikiyetini kaybetmiş ve yorgun görünen yüz ve göz çevresi bölgesi için uygulanan anti aging ve lifting yöntemleri ile bu sürecin ilerlemesi yavaşlatılabilir ancak ortadan kaldırılması mümkün değildir.

Lotus Dermatoloji’de Uygulanan Anti Aging Yöntemleri

Cilt gençleştirme yöntemleri arasında cildiniz için en gerekli olan yöntemler ve doğru uygulamalar için Lotus Dermatoloji olarak sizleri karşılamaya hazırız. Uzman doktorlarımız ve son teknoloji uygulama yöntemlerimizle yaşamınıza dokunmak ve çok daha mutlu günlere uyanmanız için cildinize dokunmayı amaç ediniyoruz.

Kliniğimizde uygulanan cilt gençleştirme yöntemleri arasında bulabileceğiniz yöntemlere kısaca bakarcak olursak cildiniz için ihtiyaç duyulan ve ameliyatsız gerçekleştirilen en uygun kozmetik dermatoloji yöntemlerini bulabiliriz.

  • Botoks
  • Dolgu
  • Mezoterapi
  • PRP
  • Altın İğne
  • Lazer gibi yöntemler arasından sizler için uygun olan yöntemlerin bulunması ve doğru bir metodla uygulanması için sizleri Lotus Dermatoloji’ye bekliyoruz.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Gerekli Olan Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dermatologların cildiniz için önerdiği en önemli faktörler aslında tamamen yaşam stilinizle alakalı olabilir. Bu anlamda sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt için öncelikle sağlıklı beslenmeli, bol su tüketmeli, yaşam standardına uygun olan çeşitli sosyal aktivitelerde bulunmalı, düzenli uyumalı ve alkol, sigara gibi tüketimlerden uzak durmalısınız.Anti Aging uygulamalarının aslında fiziksel, mental ve ruhsal bir süreç olduğunu unutmamalı, bu anlamda yaşamınızın her alanında kendi önlemlerinizi almalısınız.

 

 

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al