CİLT GENÇLEŞTİRME UYGULAMALARIYLA YILLARA MEYDAN OKUYUN

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme

Cilt gençleştirme dediğimizde aklımıza ilk gelen şey malumunuz olduğu üzere, hepimizin ortak problemi olan kırışıklıklardır. Cildimiz yılların aynasıdır. Nasıl ki ilk doğduğumuz günden beri hiçbir şey aynı kalmadıysa cildimizde her geçen gün parlaklığını, esnekliğini, pürüzsüzlüğünü ve hacmini kaybediyor. Bu da cildimizde çizgiler, kırışıklıklar, sarkmalar ve çökmeler olarak ortaya çıkıyor. Bu hafta Lotus Dermatoloji Blog’ta yaşlanma belirtilerinin ve kırışıklıkların önüne geçebileceğiniz ‘’Cilt Gençleştirme Yöntemleri’’nden bahsedeceğiz.

Gençlik zamanlarımızdaki cildimiz, yaşımızın ilerlemesiyle birlikte parlaklığını ve canlılığını kaybetmeye başlayarak yorgun, donuk ve soluk bir görünüm almaya başlar ama merak etmeyin gelişen teknoloji ve anti-aging uygulamaları sayesinde yıllara meydan okumak yani cildinizi gençleştirmek artık çok daha kolay!

Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Botoks, Dolgu Enjeksiyonları, Mezoterapi, PRP, Altın İğne, Lazer Uygulamaları, Kök Hücre Tedavisi gibi yenilikçi teknolojiler farklı cilt yapılarına ve problemlerine uygun yeni bakış açıları getirmeleri ile birlikte anti-aging uygulamaları arasında en çok tercih edilenler arasında yer alır. Bu cilt gençleştirme yöntemlerinden özellikle bazıları, kişinin kendisinin uyguladığı cilt bakım rutinlerini desteklemenin çok ötesinde, serumların ve kremlerin ulaşamayacağı kadar derin tabakalara etki ediyor. Bundan otuz yıl öncesinde hayalini dahi kuramadığımız gençleşmenin kapılarını aralıyor bizlere. Kuşkusuz ki söz konusu kırışıklıklar ve çizgiler olduğunda en çok tercih edilen cilt gençleştirme yöntemi botoks oluyor.

Botoks & Brotoks

Kadın-erkek tüm hastalarımızın gençleşmede vazgeçilmezi elbette botoks! Lokal olarak uygulanan bir yöntem olan botoks uygulaması, botulinum toksininin ince uçlu iğnelerle uygulanacak bölgedeki kaslara düşük dozlarla enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Böylece enjekte edilen kasın gevşemesi sağlanır. Yani gün içinde farkında olmadan yaptığımız mimiklere bağlı oluşan kırışıklıkların ve çizgilerin oluşumu engellenerek yüze daha dinamik ve canlı bir ifade gelmesi sağlanır. Tedavinin nihai sonucu çoğunlukla 7-10 gün sonra ortaya çıkar ve kalıcılığı 5-9 ay kadar sürer.

Dolgu Enjeksiyonları

Aktif maddesi hyalüronik asit olan dolgu enjeksiyonları, cildi gençleştirmek ve kırışıklıkları, çizgileri en aza indirmek amacıyla cildin doğal hacmini ve dolgunluğunu geri getirmek için sarkmaya meyilli alanların doldurulması ile yapılan bir işlemdir. Tabi bu uygulama hastanın cilt yapısına ve uygulanacak bölgeye göre değişiklik gösterir. Son yıllarda yüz estetiğinde altın orana ulaşmak için sıklıkla tercih edilen dolgular cilde daha uyumlu içeriklerle zenginleştirilmiştir. En çok tercih edilen dudak dolgusunun yanı sıra burun, çene, elmacık kemiği dolgusunun popülerliği gittikçe artmaktadır. Dolgu uygulamasının uygulandığı bölgeye bağlı olarak kalıcılığı 12-16 ayı bulmaktadır.

Mezoterapi

İçeriğinde hyalüronik asit, vitamin, amino-asit, mineral ve büyüme faktörlerini bulunduran mezoterapi, cildi gençleştirme, cildi toksinlerinden arındırma, nemli ve ışıltılı bir cilde kavuşturma amacıyla yapılır. Cilde ince uçlu iğneler ile enjekte edilerek uygulanan mezoterapi tamamlayıcı tedavi olarakta diğer tedavilerle kombine edilebilir. Mezoterapi, daha sağlıklı ve genç bir cilt görünümü için kadın-erkek hastalarımızın botokstan sonraki ilk tercihidir.

PRP (Plateletten Zengin Plazma)

Yaşlanan cilt zamanla bazı fiziksel özelliklerini kaybeder. PRP uygulaması, cildi gençleştirmenin, yenilemenin ve onarmanın en hızlı ve etkili yöntemlerinden biridir. PRP uygulamasında, onarım ve iyileşme süreçlerine etki eden ve içerisinde büyüme faktörleri bulunan trombositlerden yararlanılır. Hastadan alınan kan santrifüj edilerek, bileşenlerine ayrılır ve trombosit yoğunluğuna sahip serum elde edilir. Cildin kollajen oluşumuna destek olduğu için en doğal cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. PRP uygulaması, tekrarlandıkça gençleştirici etki daha kalıcı ve uzun süreli olur. Diğer uygulamalarla kombine olarakta kullanılabilen PRP, tedavi sürecini hızlandırma konusunda en sevdiğimiz uygulamalardan biridir.

Altın İğne

Çok minik altın iğnelerle cildin altına radyofrekans ileten Altın İğne uygulaması, derinin farklı kalınlıklarına göre ayarlanabilir, değişik derinliklerde ihtiyaca uygun yoğunlukta enerji uygulanarak yapılır. Böylece cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermeden cildin alt tabakasında elastin ve kollajen üretimini tetikler. Cilt gençleştirme yöntemleri arasında başarılı sonuçlar alınan yöntemlerden biridir. Mezoterapi ve PRP ile kombine edilerekte kullanılan Altın İğne ile tedavinin etkisi arttırılır, hızlı ve mükemmel sonuçlar alınır.

Lazer Uygulamaları, Cilt Gençleştirme’de hastalarımız için sıklıkla tercih ettiğimiz bir diğer uygulama. Haftaya Lotus Dermatoloji Blog’ta ayrıntılarıyla Lazer Uygulamaları’ndan bahsediyor olacağız! 14 Şubat öncesi cildim gençleşsin, parlasın, yenilensin diyen herkesi kliniğimize bekliyoruz.

 

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al