Lotus Dermatoloji mezolift

CİLT SARKMASINA KARŞI MUCİZEVİ ÇÖZÜM: MEZOLIFT

Cildimiz hem biyolojik olarak doğal sebeplerle hem de dış faktörlerin etkisiyle zamanla değişimler gösterir. Bu değişimler kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu değişimlerin başında ise yaşlanmaya bağlı olarak ya da çeşitli faktörlerin de etkisiyle görülen cilt sarkmaları gelir.

Bu hafta, zamana meydan okuyan her kadın için mucizevi bir çözüm olan mezoterapi ile neler yapabileceğimize bir bakalım ve bu mucizevi karışımın özelliklerini inceleyelim.

Cilt Sarkmaları Nedenleri?

Her kadın cildinin parlamasını, sıkı görünmesini ve esnekliğini kaybetmeden yumuşak ve güçlü olmasını ister. Ancak çeşitli faktörler o sıkı ve parlak görüntünün kaybolmasına neden olur. Cilt sarkmalarının nedenlerini incelemek istersek;

 • Yaşlanmak: Vücudumuzun en doğal süreci içinde özellikle yüz ve boyun bölgesinde meydana gelen kırışıklık ve sarkmalar evrimimizin kaçınılmaz bir parçasıdır.
 • Düzensiz kilo alışverişi: Dönem dönem kilo kontrolünü kaybedebilir ve bu dönemlerde hızla kilo alıp vermeler yaşayabiliriz. 
 • Sağlıksız beslenme: Yoğun geçen gün aralarında beslenme programımıza uymak için ekstra çaba göstermemiz gerekir ve bazen de beslenme kontrolünde özensizlik yaşayabiliriz. Ayrıca alkol ve sigara tüketimi de bu sürecin en önemli bir parçası olarak karşımıza çıkar.
 • Düzensiz uyku: Vücudumuz kadar beynimizin de dinlenmesi için en gerekli düzen beslenme kadar uykuda da kendini gösterir.
 • Stresli bir yaşam: Modern dünyanın karmaşası içinde bazen her şey üstümüze üstümüze gelir. Modern tıbbın da en önemli sağlık nedenleri arasında yerini alır.
 • Yanlış cilt bakımı: Cildimize uygun bakım aşamalarını uygulamadan cildimize destek olduğumuzu düşünürken yanlış hamleler yapabiliriz. En doğru bakım aşamaları ve en doğru malzemeler için uzman görüşlerini almak da yarar var.

Tüm bu sebepler ve kişiye özel diğer sebepler cildimiz üzerinde inanılmaz bir etki bırakırlar. Bu etkilerin en büyük yansıması da cilt sarkmaları şeklinde olabilir. Peki bu soruna nasıl çözüm bulabiliriz?

Mezolift Nedir?

Mezolift, son yıllarda tüm dünyanın dikkatlerini üzerinde çeken mucizevi bir çözüm olarak karşımıza çıkar. Genellikle bir karışım halinde derinin orta tabakasına enjekte edilen vitamin, mineral ve amino asitler ve enzimler olarak bilinir. Hazırlanan karışım mikroenjeksiyon ile cilde enjekte edilir. 

Mezoterapi olarak da bilinen bu uygulama dolgunluğunu kaybeden cildin sıkılaşmasını ve elastikiyetini kazanmasını sağlar. Cilt kırışıklıkları ve sarkmaları adına bilinen en etkili yöntemler arasında yer alan mezoterapi ile en güçlü anti-aging uygulamasını tercih edebilirsiniz. 

Arzu ettiğiniz dolgun, sıkı, parlak ve canlı bir cilt için uygulanan bu karışımın ne olduğuna ve hangi bileşenlerin karışımlarından oluştuğuna bir bakalım.

Mucizevi Mezolift Karışımının Bileşenleri Nelerdir?

Mezoterapi için uygulanan bileşenlerin kişiden kişiye değiştiğini aktararak karşımda kullanılan malzemelere bir bakalım. Standart bir formülü olmayan bu karışım cildin ihtiyaçlarına göre değişebilir ve bu durumda uzman doktorların yorumlarını mutlaka dikkate almalısınız. 

 • Hyaluronik Asit: Yüz Mezoterapisi olarak bilinen Mezolifting için en temel malzeme hyaluronik asittir. Ciltteki hücrelerin beslenmesinde ve yenilenmesine en büyük katkıyı sağlayan hyaluronik asit hemen hemen her nemlendirici kremin de ana malzemesi olarak bilinir.
 • Vitaminler: Genellikle A, B5, C, D, E ve K vitaminleri cildin ihtiyacına uygun miktarlarda ve uygun görülen çeşitleri ile karıştırılır. A vitamini ile, ciltteki yenilenmeyi hızlandırılır ve kolajen emilimini sağlanır, B5 vitamini ile hormon sentezine yardımcı olur, C vitamini ile melanin salgılanmasını azaltarak kolajen sentezini artırır, E vitamini ile toksinleri atabileceğiniz antioksidan etkisi yaratır e son olarak da K vitamini ile derinin mikrosirkülasyonunu artırır
 • Mineraller: Hücrelerin çoğalması ve hasarlı dokuların onarılması için önemli olan silika ve ceramid gibi mineraller sayesinde cildin bebek cildi gibi pürüzsüz olmasına katkıda bulunur.. 
 • Amino Asitler: Taurin, ubiquinone ve sodyum piruvat gibi amino asitler sayesinde de proteinin sentezlenmesine yardımcı olur. 
 • PRP: Derideki kök hücreleri uyarır. 
 • Kolajen, elastin, retinol ve glikolik asit gibi bileşenler de hücre yenilenmesini hızlandırır ve kollajen sentezini artırır.

Mezoterapi Cilt Sarkmaları Dışında Hangi Durumlarda Uygulanır?

Bu mucizevi uygulama sayesinde sadece cilt sarkmaları değil birçok konuda cildiniz için en güzel adımları atabilir ve cildinizdeki efsanevi farkı gözle görülür bir şekilde hissedebilirsiniz. Hadi gelin hangi durumlarda mezoterapi uygulayabileceğimiz bir bakalım.

 • Cilt yaşlanması ve cilt sarkması
 • Leke tedavisi
 • Kilo alışverişinden kaynaklanan cilt çatlakları
 • Gözaltı problemleri
 • Alerjiler
 • Saç tedavisi çeşitleri 

 

Kırışıklıklarından kurtulmuş, aydınlık, sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isterseniz sizin için en uygun mezoterapi karışımına uzmanlarımız sayesinde sahip olabilir ve en doğru uygulamalarla en kısa zamanda arzu ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. 

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al