cilt gençleştirme uygulamaları

CİLT YAŞINIZ YAŞINIZI ELE VERMESİN

CİLT YAŞINIZ YAŞINIZI ELE VERMESİN

Yaşam enerjimiz bu kadar çokken, aynaya baktığımızda gördüğümüz yüzdeki değişiklikler zamanla tadımızı kaçırır bir duruma gelebilir. Yaş aldıkça oluşan mimik çizgilerinden kaynaklı kırışıklıklar, kolajen ve elastin yetersizliğinden kaynaklı hacim kayıpları aynada gördüğümüz kişiyi değiştirmiştir. Bu değişimi en aza indirmek için yıllardır çalışılıyor, son 15 yıldır oldukça büyük ilerlemeler kaydedildi. Bu haftaki blog yazımızda bu konuyla ilgili sizlere daha ayrıntılı bilgi vermek istedik. Gelin hep beraber bakalım, yaşlanmayan cilt için neler yapabiliyoruz?

Cilt yapısındaki değişiklikler çoğunlukla 25 yaşlarında başlıyor. Bu değişiklikleri hyalüronik asit ve kolajen kayıpları olarak 35 yaş sonrası ve belirgin olarak 40’lı yaşlarda görüyoruz.  Her yaşta yapılabilecek bakımlar ve önlemler var. Koruyucu ve önleyici bu uygulamalara erken başlanırsa ve düzenli bir şekilde yapılırsa ileride daha agresif olan uzun süreçli tedavilere gerek kalmadan cilt sağlığı korunabilir.

Aynı zamanda cildin gençleşmesini sağlamak için kullanılan cilt gençleştirme kremleri cilt üzerinde biriken ölü deriden kaynaklı istenen etkilerin alınamamasına sebep oluyor. Bu sebeple önce cildin, cilt üzerindeki ölü deriden arındırılması gerekir. Uzman dermatologlarımız tarafından uygulama öncesi yapılan cilt analizinde cildin ihtiyacı olan medikal cilt bakımı uygulanır. Ve cilt ölü deriden, siyah beyaz noktalardan arındırılır uygulamaya hazır hale getirilir. Sonrasında cildin ihtiyacına yönelik uygulama protokolü hazırlanır. Cildi tazelemek, kırışıklıklardan kurtulmak, cilde hacim vermek, daha parlak, canlı bir görünüme kavuşmak için yapabileceğimiz çok şey var. Bu cilt gençleştirme uygulamalarından en sık tercih edilenlerinden bazılarını sizlerle paylaşalım.

Çizgisiz Yaş Alın: Botoks

Enjekte edildiği yerdeki kasın gevşemesini sağlayarak mimik çizgilerinin yok edilmesini sağlayan botoks, kadınlar için tam bir vazgeçilmez. Yaşını göstermek istemeyen erkeklerin de en çok tercih ettiği estetik uygulamalardan biri. Özellikle daha maskülen gözükmek isteyen erkeklerin tercih ettiği masseter botoksu, kadınlarında yüz ovalini inceltmek için başvurduğu bir uygulama. Yine yaş alırken en çok ihmal ettiğimiz bölgelerden biri de boynumuzdur. Nefertiti botoksu dediğimiz boyun botoksu, boyundaki kat izlerini engellenmemizi sağlıyor.

Biçimli ve Hacimli Bir Yüz: Dolgu

Daha çekici ve estetik bir görünüm için kadınların ameliyatlara ihtiyaç duyduğu günler artık çok geride kaldı. 30’lu yaşlarda yüzdeki volüm kayıplarına, çökmelere ve sarkmalara önlem olarak cilt altına dolgu maddelerinin enjekte edilmesiyle uygulanan dolgu, genç bir görünüm için sıklıkla başvurulan bir uygulama artık. Çoğumuzun sorunu olan ve çözümünü bulmakta zorlandığımız göz altı morluklarının tedavisinde kullanılan göz altı ışık dolgusu da hastalarımızın yüzünü güldüren pratik ve harika bir uygulamadır. Dolgu uygulaması aynı zamanda burun şeklinden memnun olmayan ve ameliyattan çekinen hastalarımıza da önerebileceğimiz bir uygulamadır. Yanak ve çeneye de uygulayabildiğimiz dolgu uygulamalarını, yüz hatlarından memnun olmayan hastalarımıza güvenle önerebiliyoruz. Uzmanlar tarafından doğru bölgelere, doğru miktarlarda yapılabilen uygulamalarla doğal görünümün sonucu uzun süreli mutluluk artık gerçekten mümkün.

Kanınızla Gelen Mucize: PRP

Anti-aging amaçlı kullanılabilecek bir diğer uygulama PRP tedavisidir. Yüz ve boyuna uygulanabilen PRP tedavisi sayesinde deri kalitesi arttırılarak yaşlanma geciktirilir. Yaşlanma ve güneşten kaynaklı oluşan lekelerin tedavisinde de kullanılan PRP özellikle lazer, peeling, radyofrekans gibi uygulamalardan sonra derinin daha hızlı iyileşmesini sağlamak amacıyla da tercih edilir.

Parlaklık ve Canlılık Formülü: Mezoterapi

Uzmanlar tarafından yapılan cilt analizi ile hyalüronik asit, aminoasit, vitamin, mineral ve büyüme faktörleri gibi içeriklerin cilde uygulanmasıyla, cildin ihtiyacı olan parlaklık ve canlılık kazandırılır. Bu içeriklerle cilt yoğun bir nem kazanır ve yeniden yapılanma süreci tetiklenir. Düzenli yapılan uygulamalarla cilt yaşınız asıl yaşınızı ele vermez, siz hep genç kalırsınız!

Bahsettiğimiz bütün bu uygulamalar daha etkili ve başarılı sonuçlar için kombine bir şekilde de kullanılabilir. Bıçak altına yatmak istemeyen, maliyetli ameliyat masraflarına girmek istemeyen herkesin tercihi olan estetik dermatoloji uygulamaları giderek daha başarılı sonuçlar verebilir hale geliyor. Bizi takipte kalın ve uygulamalarınızı mutlaka uzmanınıza danışarak yaptırın.

 

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

(0212) 259 49 50

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com