DAHA GENÇ ELLERİN SIRRI: EL GENÇLEŞTİRME

DAHA GENÇ ELLERİN SIRRI: EL GENÇLEŞTİRME

Günümüzde genç kalmak için uygulayabileceğimiz çok fazla yöntem olduğunu biliyoruz. Ve yaşlanma diyince aklımıza ilk gelen elbette yüzümüz oluyor. Oysa vücudumuzda yüz kadar ellerimizde yılların etkisinden en çok etkilenen bölgeler. Bu hafta Lotus Dermatoloji Blog’ta el gençleştirme uygulamalarıyla ilgili sorularınızı cevaplayalım istedik. El gençleştirme yöntemleri nelerdir? El gençleştirme nasıl yapılır? Hangi uygulamalar en çok kullanılır?

Ellerde Görülen Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Deri alt dokusunda kayıp: Cilt altındaki yağ dokusunun kaybına bağlı olarak el sırtındaki cilt bollaşır ve kırışır, damarlar ve kemikler belirginleşir.

Deride incelme ve yıpranma: El üzerindeki deride hyalüronik asitin azalmasına bağlı olarak deri incelir, kurur ve kırışıklıklar oluşur. Kollajen liflerinin hasarlanmasına bağlı olarak el üstü derisi yıpranır.

Ciltte lekelenmeler: El sırtında yaşlılık lekeleri de denilen kahverengi lekeler, güneş benleri ve güneş çilleri oluşur. Bunlar uzman dermatologlar tarafından değerlendirilmelidir, deri kanserine dönüşme riski taşıyabilir.

El Gençleştirme Nasıl Yapılır?

  • Lazer Tedavileri
  • El Dolguları
  • El Mezoterapisi
  • El PRP Tedavisi
  • Kimyasal Peeling

Eldeki Lekelere Lazerle Çözüm

El üzerindeki tüm leke çeşitlerinin tedavisinde lazer uygulamaları güvenle kullanılır. Tedavi için en uygun zaman güneşin yoğun olmadığı sonbahar ve kış aylarıdır. Fraksiyonel Karbondioksit Lazerler pratik uygulanabilen, hızlı  ve güzel sonuçlar veren son teknolojik uygulamalardandır. Fraksiyonel karbondioksit (CO2) lazer tedavisi yaklaşık 15 dakika kadar sürer. Tedavi sonrası hastalarımız günlük yaşantısına dönebilir.

Ellerdeki Hacim Kaybına Çözüm: El Dolgusu

Ellerde yaşanan hacim kayıpları için hyaluronik asit dolgular kullanılır. Bunların uzman dermatologlarca seçilmesi önemlidir. Doğru dolgu maddesinin, doğru dozda uygulanması doğal görünümden uzaklaşmama açısından önemlidir.  Bir yıldan uzun süre kalıcılığı vardır.

Yıpranmış ve Kurumuş Ellere Etkili Dokunuş: El Mezoterapisi

Elin gençleştirilmesinde en çok kullanılan uygulamalardan biri de el mezoterapisidir. El gençleştirme mezoterapi kokteyli içinde vitaminler, peptidler, aminoasitler, hyalüronik asit ve antioksidanlar bulunur. Bu şekilde deride kollajen üretimi tetiklenerek ciltte parlaklık ve gerginlik sağlanır. Aynı zamanda hyalüronik asit içeriğiyle cilt nemini kazanır, doğal olarak hacim kazanması sağlanır.

Ellerinize Kanınızla Gelen Mucize Uygulama: PRP Tedavisi

Ellerin lekesiz ve genç görünümünün sağlanması için kullanılan başarılı uygulamalardan biri de PRP tedavisidir. Büyüme faktörlerinin etkisiyle dokuların kendisini yenilemesi ve cilt kalitesinin arttırılması sağlanır. Cilde canlılık, parlaklık ve hacim kazandırır. Kombine tedavilerle iyileşme sürecini hızlandırır.

El Üstü İnce Kırışıklıklar ve Lekelere Kimyasal Peeling

Leke tedavisinde Lazer uygulamaları yanısıra kimyasal peeling de kullanılabilir. Lazer tedavisi kadar etkili olmasa da el sırtındaki lekelerin yüzeyel tedavisi için güvenle uygulanır ve ince kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir.

Medikal Estetik uygulamalarla ellerinizden yılları silebilirsiniz. Güvenli, hızlı ve pratik çözümlerle yenilenmenin, güzelleşmenin keyfini siz de Lotus Dermatoloji’de deneyimleyin. Çözüm her zaman var, yeter ki siz isteyin…

 

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al