DOLGU İLE MÜKEMMEL ÇÖZÜMLER

Her kadın cildinin bebeklikteki gibi sıkı, pürüzsüz ve parlak olmasını arzu eder. Ancak günlük alışkanlıklar, çevresel faktörler ve yaşlanmanın da etkisiyle ciltte zamanla ince çizgiler, kırışıklık ve sarkmalar oluşabilir.

Bu hafta, birlikte kırışıklık ve ince çizgilerin tedavisi için en zahmetsiz çözüm yöntemlerinden biri olan dolgu tedavisini inceleyelim ve yüzünüzde oluşabilecek değişim için en doğru bilgiyi uzman doktorlarımızdan alalım.

Zaman geçtikçe cildimizde sarkma, koyu renklerin oluşumu, yüz hatlarının keskinliğini kaybetmesi, mizaca bağlı olarak yüzde beliren çizgiler, çökme ve sarkma gibi cilt problemleri  yaşanabilir.

Yüz ve Dudak Dolgusu Tedavisi İle Hangi Değişimler Yaşanır?

Doğal görünümün yanı sıra çevresel faktörlerle de oluşabilen burun şekil bozuklukları, zamanla yüz hatlarının ve elmacık kemiğinin belirginliğini kaybetmesi ile de kişinin mizacı değişebilir ve arzu ettiği görünümü kaybedebilir.

Yüzde yaşanan belirgin değişimlerin yanı sıra dudak bölgesinin dolgunluğunu, dudak kontürlerinin de keskinliğini yitirmesi yüz mizacı için en önemli detaylar olarak görülebilir.

Bu gibi sorunlar için son günlerde en popüler uygulamalardan biri olan yüz ve dudak dolgusu tedavisini deneyebilir, yöntemler hakkında uzman doktorlarımızdan bilgi alabilir ve en uygun yönemler için kendinizi uzman ellere teslim edebilirsiniz.

Yüz ve Dudak Dolgusu Tedavisi Hangi Bölgeler İçin Uygulanabilir?

Geçici veya yarı kalıcı bir çözüm üreten dolgu tedavileri;

  • Elmacık kemikleri
  • Göz altı
  • Yanak, dudak ve kaş arası
  • Burun bölgesi ve çene hattı bölgeleri için rahatlıkla uygulanabilir ve yüzünüze ihtiyacınız olan hacim kazandırılabilir.

Peki, yüz ve dudak bölgesi için hangi tedavi yöntemleri uygulanarak efsanevi bir değişime merhaba denebilir? Dolgu denince en çok duyduğumuz bazı başlıkları gelin beraber inceleyelim.

Dermal Dolgu: Yüzde oluşan ince çizgiler, hafif ve orta dereceli kırışıklıklar için uygulanan bu yöntem sayesinde cildin doğal ve sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Yüz hatlarının belirginleşmesi için gerekli olan elmacık kemiği dolgusu, çene hattına uygulanan ve yüz hatlarının keskinleşmesini sağlayan dolgu, yanaktaki çökme ve sarkma görüntüsünü ortadan kaldırmak için uygulanan yanak dolgusu, daha dolgun ve biçimli dudaklara sahip olmak için dudak dolgusu, göz çevresindeki ince çizgiler, kaş arası ve alın bölgesindeki derin çizgilerin giderilmesi gibi işlemler dermal dolgu uygulama yöntemleri ile efsanevi dönüşümlerin başlangıcı sayılabilir.

Hyalüronik Asit Dolgusu: Dolgu tedavisinde en çok tercih edilen yöntemler Hyalüronik asit içeren tedavilerdir. Ciltte doğal olarak bulunan Hyalüronik asit yaş ilerledikçe azalmaya başlar. Yüzdeki çizgi ve kırışıklıkları düzleştirmek, daha dolgun ve pürüzsüz dudak yapısına sahip olmak için çevredeki nemi emerek genişleyen Hyalüronik asit sayesine daha dolgun, hacimli ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Botoks ve yüz gerdirme işlemlerine göre çok daha doğal bir görünüm veren Hyalüronik asit dolgu yöntemi uygulanan cilt birkaç gün içerisinde şişlik ve kızarıklıklarından kurtulur. Etki süresi uygulama yoğunluğuna göre 12 aydan 18 aya kadar değişen Hyalüronik enjeksiyon hayvansal bir ürün olmaması açısından da oldukça tercih edilen bir yöntemdir.

Göz Altı Işık Dolgusu: Göz altı morlukları yorgun ve daha yaşlı görünen bir cilt için en büyük etken olabilir. Göz altı morluklarının tedavisi ile daha genç ve aydınlık bir cilde sahip olabilirsiniz. Çukurlaşan ve moraran göz altı görüntüsünden kurtulmak için uygulanan göz altı ışık dolgusu ile çok daha temiz bir cilde ve daha yumuşak bir mizaca sahip olabilirsiniz.

Yüz ve Dudak Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Uygulamanın türü ve yoğunluğuna göre tek seans dolgu uygulaması 15-60 dakika kadar sürebilir.

Kliniğimizdeki uzman doktorlarımızın da desteği ile bu yöntemler arasından kendiniz için en uygun yüz hatlarına sahip olmakla ilgili bilgi alabilir ve gerekli işlemleri gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Çünkü Lotus Dermatoloji İstanbul Estetik Doktoru, İstanbul Dermatolog dediğinizde “Geldiğiniz gibi gitmeyeceğiniz mükemmel çözümlerin sihirli adresi!”dir.

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al