DÜĞÜN ÖNCESİ CİLT BAKIMI NASIL OLUR?

DÜĞÜN ÖNCESİ CİLT BAKIMI NASIL OLUR?

Düğün gününde kusursuz ve harika gözükmek isteyen her gelin düğün öncesi cildi için neler yapması gerektiğini merak ediyor. Bu haftaki blog yazımızda sizlerden bu konuyla ilgili gelen sorulara cevap vermeye çalıştık. Gelin hep beraber bakalım, düğün gibi özel günlerimizin öncesinde nasıl bir cilt bakım planı yapmalıyız ve nelere dikkat etmeliyiz?

Düğün Öncesi Cilt Bakımı

Kusursuz bir gelin makyajının temelinde sağlıklı ve güzel bir cilt yatar. Cildimizin iyi ve bakımlı olması canlı, parlak, kırışıksız, pürüzsüz ve sıkı olması demektir. Bunun içinde düzenli bir şekilde cildin ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılması ve gözeneklerinin küçültülmesi, nem dengesinin sağlanması önemlidir. Akne ve lekelerin tedavisi için en uygun mevsim kış aylarıdır, bu konuda da gelinler bilinçli olmalıdır.

Düğün gününde güzel olmak isteyen her gelin, cilt bakımı planını uzman bir dermatolog muayenesiyle önceden planlamalıdır. Belirlenen tedavi protokolü ve tedavi sürecinin değişkenliğine bağlı olarak cildinin ihtiyaçlarına göre en uygun zamanda düğün öncesi cilt bakımına başlamalıdır.

Düğün öncesi istediği cilt ışıltısına sahip olmak isteyen gelinler, özel cilt problemleri yoksa cilt bakımlarına 1 ay önceden başlayabilirler. Akne, leke ve saç dökülmesi gibi cilt problemleri olan gelinlerin daha öncesinde dermatologlarına danışması önerilir. Sizler için evlilik öncesi cilt bakımı ve diğer uygulamalarımızı aşağıda sıraladık.

Düğün Öncesi Yapılan Uygulamalar

– Botoks ve Dolgu Uygulamaları
– Cilt Yenileyici ve Canlandırıcı Uygulamalar (Mezoterapi ve PRP uygulamaları)
– Leke Giderici Uygulamalar
– Anti Aging (Yaşlanma Karşıtı) Uygulamaları
– Göz Çevresi Bakımı
– Akne Tedavisi
– Saç Dökülmesi Tedavisi (Saç Mezoterapisi, PRP Tedavisi)
– Geniş Gözeneklerin Sıkılaştırılması
– Koltuk Altı ve Genital Bölge Kararması Tedavisi
– Bölgesel İncelme Uygulamaları (Selülit, sarkma ve çatlak tedavisi)

Gelin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Gelinler için cilt bakımı denince ilk akla gelen parlak, ışıltılı ve sağlıklı bir cilttir. Bazı gelinler için yapılan cilt bakımları istedikleri görünüme kavuşmak için yetersiz kalır. Cilt yenileme (anti-aging) ve nem ihtiyacı içeriğinde hyaluronik asit, vitamin ve büyüme faktörleri içeren mezoterapi uygulamaları ve nem aşıları ile sağlanır.

Düğün öncesi gelini mutsuz eden geniş gözenekler, akne problemlerinin tedavisi de gelin makyajı öncesi cilt bakımında önemli bir noktadır. Problemin şiddetine göre daha önceden başlanması gereken tedaviler olabileceği için bu konuda önceden önlem alınması gerekir.

Cildin ışıltısını gölgeleyen lekeler için; PRP, mezoterapi ve lazer uygulamaları, göz altı morlukları için; dolgu, mezoterapi, lazer uygulamaları, kırışıklıklar için; botoks ve dolgu uygulamaları en çok kullanılan uygulamalardır. Bir gelin için en çok dikkat çeken yerlerden biri de saçlarıdır. Gür ve parlak saç telleri için saç köklerini güçlendiren ve saç deri kalitesini arttıran uygulamalarla düğün öncesi gelinler ışıltılarına ışıltı katabilirler.

Spor ve diyete rağmen fazlalıklarından kurtulamayan ve düğününde fit görünmek isteyen gelinler, lipolitik mezoterapi ve şok dalga tedavileri ile harika sonuçlar alabilir selülitlerinden, sarkma ve çatlaklarından kurtulabilirler. Kısacası Lotus Dermatoloji’ye gelin, düğününüzde sizi gölgeleyen hiçbir şey olmasın, gülüşünüz ve ışıltınız ortaya çıksın !

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

(0212) 259 49 50

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com