Gıdalarla akne gelişiminin ilişkisi olduğuna dair hiçbir kanıt yoktur.

Akne lezyonları derinin üstünde değil altında oluşur. Deri yüzeyindeki yağ tahriş edici ajan olarak kabul edilebilir.

Deride akneyi tetikleyen ve gözenekleri tıkayan kir değil sebum (derideki yağ bezleri ve hücre artıklarıdır. Tabi ki deri temiz tutulmalıdır ancak çok sık yıkanmak tahriş sonucu akneyi alevlendirebilir.

Yanak bölgesinde hacim kaybı, kaş düşüklüğü, çene hattında doku toplanması, ağız kenarı çizgileri ve boyundaki doku sarkmalarından rahatsız olan kişilerde kullanılabilir. Hamile ya da emziren bayanlarda yapılması sakıncalı durumlardandır. Uygun hasta seçimindeki kriterler arasında yaş, genetik özellikler, cilt tipi ve yapısı önem taşımaktadır. Gençlik ipi kullanan doktorunuzun ile yüz germe ve yüz gençleştirme konusunda görüştüğünüzde doktorunuzun sizin için yeni önerileri olabilir.

Silhouette soft gençlik ipi 1 uygulamada 2 etki sunmaktadır. İlk etki uygulama sonrası görünen kaldırma ve hacim kazandırma etkisidir. İkinci etkisi ise 3 aydan sonra emilmeye başlayan iplerin tetiklediği kolajen oluşumudur. Bu etki 18 ay kadar sürer.

Silhouette Soft™ gençlik ipi bileşenleri doğal ve tamamen emilebilir Polilaktik Asit ve Laktit Glikolid lerden oluşmuştur.

Klinik çalışmalarda alerjik reaksiyon testleri yapılmış ve reaksiyona rastlanmamıştır. Uygulamadan önce alerji testi yapmaya gerek yoktur.
Silhouette Soft™ gençlik ipi hyalüronik asit dolgular ve botox gibi diğer kozmetik tedavilerle birlikte rahatlıkla kullanılabilir. Gençlik ipi tedavisi sırasında ve sonrasında bu enjeksiyonlar yapılabilir.

Uygulamanın 2 hafta öncesi aspirin ya da kan sulandırıcı ilaçların kullanılması bırakılmalıdır.

Uygulama sonrası hafif şişlik, kızarıklık veya morarma olabilir, bunlar birkaç gün içinde kaybolur. Tedaviden sonra 5 gün boyunca sabah-akşam giriş ve çıkış noktalarına anti-biyotikli krem sürmeniz gerekir. İlk birkaç gün ılık duş önerilir. Uygulama ertesi anti-biyotikli kremi sürüp makyaj yapılabilir. Ancak, kişisel bakım yapılırken yüz masajı yapılmaz. İlk 5 gün sırt üstü yatılmalıdır. İplerin ve dokunuzun bütünselliği sağlaması için bu önemlidir. 2-3 hafta boyunca sakız çiğnemek, ani hareketler ve mimiklerden kaçınılmalıdır. 2-3 hafta boyunca diş tedavisine gidilmemelidir.

trTürkçe (Turkish)

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al