ERKEKLERE ÖZGÜ MEDİKAL ESTETİK UYGULAMALAR

ERKEKLERE ÖZGÜ MEDİKAL ESTETİK UYGULAMALAR

Hepimiz artık biliyoruz, güzellik ve estetik sektörü yalnızca kadınlara hizmet vermiyor. Beden ölçülerine dikkat etmeye başlayan erkekler fit görünmenin yanında bakımlı ve genç görünmenin de peşinde. Medikal estetik uygulama yapan kliniklerde erkek hasta sayısı gittikçe artıyor. Sizce erkekler hangi uygulamaları daha çok tercih ediyor, gelin hep beraber bakalım?

Yaşlanmaya Karşı Erkekler Neler Yapıyor?

Cilt yaşını önemseyen, yaşlanma sürecini geciktirmek isteyen erkeklerin çoğu düzenli cilt bakımlarıyla kendini ihmal etmiyor. Cilt bakımıyla başlayan yolculuklarında cilt kalitesini arttıran PRP tedavisi ve mezoterapi tedavileri ile cilt lekelerinden, sivilce ve yara izlerinden kurtuluyorlar. Tek seansında bile fark edilen canlılık, nemlilik ve sıkılık veren bu tedaviler cilt yapısına ve ihtiyacına göre belirli periyotlarda tekrarlanıyor. Ve cilt yaşlanmaya karşı korunmuş oluyor. Saç ekimi yaptıran ya da yoğun saç dökülmesi yaşayan erkekler de, yine saç mezoterapisi ve PRP tedavisi ile saç deri kalitesini arttırıyor, sağlıklı saç köklerine sahip oluyor.

Erkekler İçin Brotoks

Erkeklerin en çok tercih ettiği uygulamalardan bir diğeri de brotoks. Mimik çizgileri ve kırışıklıklar onları da kadınlar kadar rahatsız ediyor. Daha yaşlı ve yorgun bir ifadeden kurtulmak için yüzlerine düzenli botoks yaptıran erkeklerin sayısı günümüzde gittikçe artmakta. Aynı zamanda hafif çökük yanaklar erkeklerin çok tercih ettiği bir görüntü. Onları daha erkeksi gösterecek elmacık kemikleri ve sivri çene hatları, estetiğe uzun yıllardır direnen erkeklerin fikrini değiştirmiş durumda. Ameliyatsız medikal estetik uygulamaları, herhangi bir iz bırakmamaları ve hastaların gündelik hayatlarını etkilememelerinden dolayı günümüzde gittikçe yükselen bir trend haline gelmiş durumda.

Erkeklere Özgü Organik Dolgu Uygulamaları

Erkeklerin daha maskülen görünmelerini sağlayan bir diğer uygulama da dolgu uygulamaları. Kalıcılık süresi beş ile dokuz ay arası süren dolgu maddeleri ile daha düzgün bir burun, köşeli ve sert çene hatlarına sahip olmak mümkün. Burun ve dudak arasındaki nazolabial oluk denilen çizgiler ve dudak kenarındaki boşluklar da kadınlar gibi erkekler içinde bir sorun. Bu nedenle erkeklerin de en çok tercih ettiği dolgu uygulamaları arasında burun dolgusu, yüz dolgusu ve çene dolgusu geliyor.

Estetik uygulamalarda en çok sorulan sorulardan biri de uygulanan maddelerin yan etkilerinin olup olmadığı. Hayatımızın her alanında doğal ve organik ürünleri kullanmaya çalışıyoruz. Medikal estetik uygulamaları içinde de yeni çıkan ürünlerden biri,  İsviçre’de yapılan bir araştırma sonucu vücuda tamamen uyumlu bir bakteriden elde edilen hyalüronik asit organik dolguları. Kadınların ve erkeklerin cilt yapılarından kaynaklı olarak cilt yaşlanmaları da farklı olduğu için erkeklere özgü ürünler yapılan uygulamaların başarılı olmasında oldukça önemli. Sarkan bölgelere hacim kazandırmak ve derin kırışıklıklara çözüm olmak adına kullanılan organik dolgular, anında dokudaki sorunlu bölgeleri doldurarak istenen hacmi vererek, derinin kalitesini günden güne artırıyor. Hyalüronik içeriklerle aynı zamanda cildin nemlenmesi, canlanması ve kollajen stimülasyonu sağlanabiliyor.

Erkek hastaların talebi yapılan uygulamaların belirgin olmaması yönünde çoğunlukla, bu konuda kadınlardan çok daha hassas olabiliyorlar. Bu yüzden bu konuda işinde uzman doktorlara uygulama yaptırmalarını öneriyoruz. Yeni organik dolgularımızla çok daha güvenli ve doğal uygulamalar yapıyoruz. Yaş alabiliriz ama yaşlanmak zorunda değiliz, sizce de öyle değil mi? Organik dolgu uygulamalarımızla ilgili bilgi almak isterseniz, buradan ulaşabilirsiniz.

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

(0212) 259 49 50

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com