LAZER UYGULAMALARI

ESTETİK DERMATOLOJİ’DE LAZERLERİN GÜCÜ

Yoğun ve yorucu geçen yaz aylarının sonlarına geldiğimiz bu günlerde cildiniz için yapılanma ve yenilenme zamanı geldi çattı. Sonbaharda başlayan ve kış ayları boyunca devam eden bakım programınıza lazer uygulama seçeneklerini ekleyerek güneş lekeleri izlerini sonlandırabilir ve cildinizin canlılığını geri kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Peki, nedir bu lazer uygulamaları ve hangi problemler için uygulanabilir?

Hangi Problemler İçin Lazer Yöntemleri Uygulanır?

Lazer yöntemlerinin birbirinden farklı uygulamaları ve tedavi amaçları vardır. En genelinde güneş etkisiyle oluşan cilt lekelerinden kurtulmak, sivilce ve yara izlerini yok etmek, yaşlanma belirtilerini azaltmak ve cildin ışıltılı görünümüne kavuşmasını sağlamak için kullanılan lazer yöntemleri için kliniğimize başvurabilir ve kendiniz için en uygun olan yönteme doktorlarımız eşliğinde karar verebilirsiniz.

Gelin, şimdi kliniğimizde uygulanan lazer yöntemlerine ve Fotona 4D Lazer uygulamasına birlikte göz atalım.

Fraksiyonel CO2 Lazer

Yaşlanma ve çeşitli faktörlerle oluşan yüz ve boyun bölgesindeki kırışıkların giderilmesi, ameliyatsız yüz gerdirme ve gençleştirme işlemleri, yaşlılık ve güneş lekesi tedavileri, cilt sıkılaştırma ve çatlak tedavileri için uygulanan bu yöntem ile ciltteki dokuların hızlı bir şekilde iyileştirilmesi sağlanabilir.

Q-Switch Lazer İle Dövme Silme

Her gün görmekten sıkıldığınız kalıcı dövmeleri cildinizden temizlemek için kullanılan bu yöntemle birlikte deri altında bulunan dövme pigmentleri hedef alınır. Cildin kollajen üretiminin desteklendiği bu yöntem sayesinde dövmeden arınan bir cilt için daha sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm de elde edilebilir.

ND-Yag Lazer

Yüzeysel varis tedavisi olarak da bilinen bu uygulama ile birlikte genellikle bacaklarda görülen mavi-yeşil renkli damarların tedavisi yapılabilir. Birden farklı sebeple karşımıza çıkan varisler için uygulunan bu yöntem sayesinde çok geç kalınmamış vakalarda sonuç alınabilir.

IPL – Yoğun Atımlı Işık Tedavisi

Cilt yenileme, kırışıklık tedavisi, cilt renginin düzenlenmesi, cilt lekelerinin yok edilmesi ve ince kılcal damar tedavisi için kullanılan bu yöntem sayesinde cilt üst katmanlarını etkilemeden cildin alt katmanları hedef alınarak işlem yapılır.

Fotona 4D Lazer Tedavisi

Son dönemde cilt yenileme işlemlerinin en gözde uygulaması olarak bilinen Fotona 4 D tedavisi ile de yaşlanma ile ciltte beliren lekeler en aza indirilebilir ve cildin çok daha genç ve sağlıklı görünmesi sağlanabilir. Yüz gençleştirme işlemlerinin gözdesi olan bu uygulama ile birlikte cilde kaybettiği sağlıklı ve ışıltışı görünüm tekrar kazandırmak hedeflenir.

Hangi Cilt Problemleri İçin Fotona 4D Tedavisi Uygulanabilir?

Dört boyutlu cilt yenileme uygulaması olarak bu yöntem sayesinde zamanla ciltte oluşan leke, kızarıklık ve sarkma gibi şikayetler ortadan kaldırılır.

Elastikiyetini kaybetmiş ciltlerde mucizevi bir etki yaratarak cildin sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayan bu yöntemle birlikte hayalinizdeki cildi anmak için eski fotoğraflarınıza değil aynaya bakmaya başlayabilirsiniz.

Fotona 4D Lazer Tedavisi Nasıl Uygulanır?

2 farklı lazer boyutu ile 4 farklı aşamadan oluşan bu yöntem sayesinde doku tabakalarında kolajen yenilemesi, sıkılaşma ve liftin sağlanabilir. Bu yöntem hem ağız iç bölümüne uygulanan hem de cildin dış yüzeyine uygulanan bir yöntemdir.

SmoothLiftin, Frac3, Piano ve Superficial şeklinde uygulanan bu yöntem sayesinde dudak çevresinde sıkı bir görünüm elde edebilir, yüzünüzde de gençlik iksiri yansımalarını izleyebilirsiniz.

Fotona 4D lazer uygulamaları ile cildinizin ihtiyacı olan canlılık ve parlaklığı yakalayabilir ve cildin daha sıkı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Diğer Lazer Uygulamaları İle Fotona 4D Lazer Uygulamasını Karşılaştıralım

Diğer lazer uygulamaları ile karşılaştırıldığında tedavi süreci çok daka kısa ve acısız süren bu uygulama ile birlikte cildin dokusunu yenileyebilirsiniz. Fotona 4D uygulanan cilt yeni görünümünü 2-3 sene boyunca sürdürebiliyor. Aşamaların her biri ortalama 1 saat süren bu uygulamadan sonra cilt kendisini 24 saat içerisinde toparlayabilir. Cilde herhangi bir enjesiyon yapılmadan uygulanan bu yöntem sayesinde uygulamadan kısa bir süre sonra kendisini toparlayan bir ciltte günlük hayatınıza kolaylıkla devam edebilirsiniz.

 

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al