GENÇ VE GÜZEL BAKIŞLAR İÇİN GÖZ ALTI MORLUKLARINA SON

GENÇ VE GÜZEL BAKIŞLAR İÇİN GÖZ ALTI MORLUKLARINA SON

Yaşlanmayla birlikte ciltte kollajen ve elastinin azalmasıyla cildimiz incelmeye başlar. Göz altları ise yüzümüzdeki en hassas bölgelerden biridir. Bu bölgede cilt inceldiğinde deri altındaki damarlar da iyice belirginleşmeye başlar. Bu şekilde morluklar oluşur. Aynı zamanda tüketilen alkol, sigara ve yoğun kafein, kötü beslenme, kullanılan ilaçlar, kansızlık, vitamin eksikliği, uykusuzluk, kilo kaybı ve genetik faktörler de göz altı morluklarının oluşumunda etkilidir. Bu hafta Lotus Dermatoloji Blog’ta kadın-erkek çoğu hastamızın en önemli cilt problemlerinden biri olan göz altı morluklarına değinelim istedik. Hangi sorulara cevap olacağız dersek; Göz altı morluğu nedir ve neden oluşur? Göz altı morlukları için hangi tedaviler uygulanır? Daha genç ve aydınlık bakışlara sahip olmak mümkün mü? Göz altı kapatıcılarına bir son vermenin yolu var mı?

Göz Altı Morluğu Nedir Ve Neden Oluşur?

Yaşlanma ile birlikte artan kırışıklıklar ve sarkmalar göz altı bölgemizde gölgelenmeye sebep olur. Bu durumda gözaltımız koyu renk gözükür. Ama göz altı morlukları sadece yaşlanmanın etkisinde oluşmaz, her yaşta görülebilir. Bu sebeple göz altı morlukları en çok karşılaşılan cilt problemlerinden biridir. Özellikle elastikiyet kaybı olanlarda veya göz altı ödem problemi yaşayanlarda Işık Dolgusu beklenen kozmetik sonuçları karşılayamayabilir ve ek problemlere yol açabilir. Bu durumlarda da göz altı Fraksiyonel Lazer uygulamaları, Altın İğne, Mikroneedle Patch ile enjeksiyonsuz hyalüranik asit uygulaması diğer tedavi seçenekleri olabilir. Bu uygulamalarla birlikte veya tek başına, size özel içerikli mezoterapi de kullanılabilir.

Göz Altı Morlukları İçin Hangi Tedaviler Uygulanır?

 • Işık Dolgusu
 • Lazer Uygulamaları
 • Mezoterapi

GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN IŞIK DOLGUSU TEDAVİSİ

Işık Dolgusu Tedavisi Nedir?

Ortaya çıkan göz altı morlukları için uygulanan en önemli tedavi yöntemi  Işık Dolgusu tedavisidir. Işık Dolgusu tedavisinde, hyalüronik asit içeren dolgular kullanılır. Hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunan bir maddedir. Işık dolgusu özellikle göz altı morluk ve çukurundan rahatsızlık duyan hastalarımız için idealdir. Dolgunun uygulanması ile dolgu yapılan bölgelerin hacminin arttırılması sağlanır. Bunun sonucunda morluklar ve kırışıklıklar düzeltilmiş, tazelenmiş, daha genç ve sağlıklı bir cilt yapısı oluşturulmuş olur.

Göz Çevresi İçin Işık Dolgusu Tedavisi Uygulama Adımları Nelerdir?

Göz çevresindeki cilt altı dokular için akışkanlığı yüksek hyalüronik asit içeren dolgular tercih edilir. Akışkan bir hyalüronik asit cilt altında kolayca yayılır ve sert doku hissiyatının önüne geçilmesini sağlar. Tedavinin uygulama adımları ise şöyledir:

 • İlk olarak hastanın göz çevresi antiseptik solüsyon ile temizlenerek makyaj ve kirden arındırılır.
 • Bu teknik ile kemiğin üstüne dolgu uygulaması yapıldığı için uygulama alanına lokal anestezi yapılarak hasta konforu sağlanır ve uygulama sırasında ve sonrasında ağrı duyulması engellenmiş olur.
 • Daha sonra dolgu uygulaması yapılır.
 • Uygulama sırasında ve sonrası hacim artışı gözle görülür halde farkedilir. Fakat kalıcı etkinin netleşmesi için üç hafta kadar beklenilmesi önerilir.

GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN MEZOTERAPİ TEDAVİSİ

Mezoterapi Tedavisi Nedir?

Mezoterapi tedavisi hastalarımızın en sevdiği uygulamalardan biridir.  Mezoterapi tedavisi, bazı bitki, peptid, antioksidan ve vitaminlerinden oluşturulan mezoterapi ilacının göz çevresine uygulanması işlemidir. Bu karışım kokteyl içinde bulunanlar birbirleri ile girdikleri olumlu tepkime sonucu göz çevresindeki şikâyet edilen sorunları ortadan kaldırır ve cildi canlandırır, parlaklık kazandırır.

Göz Çevresi İçin Mezoterapi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Karışım haldeki iyileştirici kokteyl çok ince uçlu iğnelere sahip olan enjeksiyonlar vasıtasıyla enjekte edilir. Tedavinin seans sayısı ve seans periyotları doktorun uygulama alanına ve muayenesine göre belirlenir. İlk seansta bile gözlenen olumlu etkiler hastalarımız için memnun edicidir. Tedavinin uygulama adımlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Hastanın göz çevresi tonik ile temizlenerek makyaj ve kirden arındırılır.
 • Göz bebeği merkez alınarak silinebilir kozmetik bir kalem ile göz çevresinde bazı noktalar belirlenerek çizimler yapılır. Bu referans çizgilerinin amacı enjeksiyonların doğru noktalara uygulanıp çok yönlü bir etki yaratılmasıdır.
 • Daha sonra hedef noktalara dozu doktor tarafından belirlenen kokteyl uygulanır. Doz, hastanın göz çevresindeki deri yapısı, ten rengi, problemlerin derecesi ve hastanın yaşı göz önüne alınarak hesaplanır.
 • Uygulama sonrası, soğuk uygulaması yapılır. Böylelikle kızarıklık, şişlik önlenmiş olur ve göz çevresindeki deride kan dolaşımını hızlandırılarak tedavinin hızlı bir şekilde etki etmesi sağlanır.
 • Soğuk uygulaması sonrası göz çevresine, güneşten koruyucu kremler sürülerek seans sonlandırılır.

GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN LAZER TEDAVİLERİ, ALTIN İĞNE, MICRONEEDLE PATCH

Göz altı morlukları için kullanılan diğer uygulamalar arasında Fraksiyonel Lazer uygulamaları, Altın İğne, Microneedle Patch ile enjeksiyonsuz hyalüranik asit uygulaması sıralanabilir.

Son yıllarda estetik dermatolojide güvenle kullanılan, sık sık tercih edilen bir uygulamalardan biri de lazer uygulamalarıdır. Fraksiyonel lazer cildin derin tabakalarına kadar etkili olan bir lazer türü olduğu için hem cildin tonunu açar, hem de cilt altındaki damar ağını azaltır böyleliklecilt renginde açılma sağlar.

Altın İğne, fraksiyonel radyofrekans mekanizmasını kullanan ameliyatsız bir cilt gençleştirme yöntemidir. Cilt yüzeyine zarar vermeden cilt altına radyofrekans dalgası gönderilir. Cilt altına ulaşan radyofrekans dalgası yoğun kolajen üretimi sağlayarak cildi onarır ve gençleştirir. Farklı derinliklere uygulama imkanı ve kalınlıkları farklı deri alanlarına aynı seansta işlem yapılabilmesi sayesinde göz altı morlukları ve göz altı kırışıklıkları tedavisinde de kullanılabilir.

Gördüğünüz gibi göz altlarımızda bulunan bu sevimsiz halkalardan kurtulabilmemizin çok yolu var. Önemli olan sorunun kaynağının uzman dermatologlar tarafından doğru tespit edilmesi ve gecikmeden gerekli tedavilerin yapılması. Gelin yüzünüze yorgun bir görüntü veren, sizi olduğunuzdan yaşlı gösteren göz altı morluk sorununuza çözüm olalım. Sizi daha aydınlık ve genç bir görünüme kavuşturalım. Çünkü Lotus Dermatoloji bunun için var!

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al