GENÇLİK SERUMU: DAHA GENÇ GÖRÜNMENİN SIRRI

GENÇLİK SERUMU: DAHA GENÇ GÖRÜNMENİN SIRRI

Çevresel şartlar ve yaşlanma etkileri ilk olarak cildimizde görülür. 20’li, 30’lu ve 40 lı yaşlardan itibaren, cildimizin hacmini kaybetmemek adına önlem almak çok önemli. Ne mutlu ki, çevresel şartların ve yaşlanmanın ciltte yarattığı etkileri yavaşlatan veya önleyen yöntemlerimiz var. Bu hafta Lotus Dermatoloji Blog’ta son yıllarda gittikçe adından söz ettiren Gençlik Serumu’nu inceleyeceğiz. Peki bu Gençlik Serumu nedir? Gençlik Serumunun kalıcılığı ne kadardır? Gençlik Serumu seans sonuçlarını ne zaman görebiliriz? Bütün bu soruların cevabını bu yazımızda sizlerle paylaştık.

Gençlik Serumu Nedir?

 Gençlik serumu, cilt destekleyici bir uygulama olup genel anlamda dokuya kontrollü uygulamaların yapılarak, dokunun salgılamayı unuttuğu büyüme faktörlerini tekrar salgılanmasının hatırlatıldığı bir yöntemdir. Bu yöntem ile yaş alma ve diğer faktörler sonucunda dokuda azalan hyalüronik asit yerine koyulur. Gençlik Serumu, hem nem tutucu özelliğiyle ve cildin bağ dokusunu oluşturan fibroblast hücrelerinin sentezini tetiklemesiyle bilinen hyalüronik asiti, hem de kollajen üretiminin tetiklenmesini sağlayan amino asitleri içerir.

Tedaviye Başlama Yaşı Nedir?

Tedavinin başlama yaşını pek çok faktör etkileyebilmektedir. Hastalarımızın tedaviye başlama yaşını genel olarak:

 • Genetik yapı,
 • Çok kuru cilt yapısına sahip olma,
 • Sigara içme,
 • Çok fazla güneş ışınlarına maruz kalma,
 • Yoğun iş temposunda çalışma ve stresli yaşam,
 • Uyku düzensizliği,
 • Beslenmeye dikkat etmeme,
 • Uyumadan önce makyajını temizlememesi,
 • Nemlendirici kullanmaması,
 • Cilt bakımı yapmaması,
 • Çevresel faktörler gibi nedenler etkilemektedir.

Bu faktörlere ek olarak 20’li yaşlarda ciltte hyalüronik asit seviyesi kademeli olarak azalmaya başlar. Bu gibi durumlarda bulunan hastalarımıza 25 yaşından itibaren Gençlik Serumu’nu önerebiliyoruz. Bunun dışında genellikle 30 yaş itibari ile her hastamıza bu tedaviyi öneriyoruz.

Emziren annelerin, hamile hastalarımızın, uygulama yapılacak alanında enfeksiyon bulunan hastalarımızın, kanser tedavisi gören hastalarımızın, derin kimyasal peeling uygulaması yaptırdıktan hemen sonra gelen hastalarımıza Gençlik Serumu uygulamasını önermiyoruz.

Tedavi Kaç Seans Sürer?

Tedavinin seans süresi doktorlarımızın yapacağı ilk muayeneden sonra belli olmakla birlikte yaşa, cilt yapısına, yaşam tarzına göre doktorlarımız tarafından belirlenir. Genel olarak 30 yaşında bir hastamız için yılda 1-2 seans yeterli olabilirken, 40’lı 50’li yaşlarda seans sayısı yılda 3-4 seansa çıkabilir.

Tedavisinin Uygulama Adımları Nelerdir?

Gençlik Serumu’nu en çok dış ortamın etkilerine doğrudan maruz kalan el üzeri, dekolte, boyun ve yüz bölgesine uyguluyoruz. Tedavinin uygulama aşamaları ise şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Uygulama öncesinde 15-20 dakika lokal anestezik krem uygulaması yapılarak cildin uyuşturulmasını sağlanır. Böylece uygulama esnasında hastamızın ağrı duymasını engellenir.
 • Çok ince iğneler sayesinde cildin en üst tabakasına 1-1,5 cm aralıklarla cildin ihtiyacı olan alanlara enjeksiyon işlemi yapılır.
 • Enjeksiyon sonrasında da cilt temizlenir.

Gençlik Serumu Seans Sonuçlarını Ne Zaman Görürüz ve Kalıcılığı Ne Kadardır?

Sonuçların etkisi ve gençlik serumunun kalıcılığı hastalarımızın metabolizma hızına, genetik yapısına göre değişebilir. Bu nedenle her hasta için genelleme yapamayız. Ancak gençlik serumu etkisi ilk günden itibaren gözlenir. Bu etki giderek artarak ilk ayın sonunda maksimum seviyesine ulaşacak şekilde artar ve bu etki de 1 yıl boyunca devam eder.

Tedavi Sonrası Öneriler ve Bilgiler

Uygulama sonrasında hastalarımıza uygulama alanına sulu eylemlerde bulunmamasını, makyaj vs. yapmamasını öneriyoruz. Uygulamanın sona ermesinden sonra uygulama bölgesinde minik kabarcıklar oluşabilir ve bu kabarcıklar 2 saat içerisinde cilt dokusuna yayılarak tamamen kaybolurlar. Uygulamanın çok yüzeysel yapılması nedeniyle kanama, morarma gibi etkiler görülmez.

Gençlik Serumu uygulamasının cildinize kazandırdığı canlılık ve esnekliğe siz de hazır mısınız? Kaybettiğiniz hacmi geri kazanın, kırışıklıklar ve sarkıklıklar gitsin, kendinizi iyi hissetmenin keyfine varın!

 

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al