Çene Dolgusu

GÜÇLÜ VE ÇEKİCİ YÜZ HATLARININ SIRRI: ÇENE DOLGUSU

Güçlü ve Çekici Yüz Hatlarının Sırrı: Çene Dolgusu

Yüzümüzde en dikkat çeken yerlerden biri olan çene bölgesi, şekli, formu ve yüz ile olan uyumu nedeniyle yüzümün önemli bir unsuru. Genetik ya da yaşın ilerlemesi gibi sebeplerle çene hattının belirginliğinin kaybolması, çene bölgesinde oluşan sarkmalar, çene ucunun olması gerekenden geniş, sivri ya da geride olması kadın ve erkek hastalarımızda mutsuzluk, kendini çekici hissetmeme, yüzünü beğenmeme gibi hislere sebebiyet veriyor. Aynı hisleri paylaşan birçok insan, bu hislerden kurtulmak için senelerdir farklı çözüm yolları arıyor, bıçak altına yatmak isteyemeyenler için artık çözüm çok daha kolay!

Bu hafta Lotus Dermatoloji Blog’ta birçok insanın güçlü ve çekici bir yüz hattına sahip olmak için tercih ettiği meşhur Jawline dolgu yani “Çene Dolgusu”ndan bahsedeceğiz.

Çene Dolgusu Nedir?

Günümüzün en sık uygulanan estetik işlemlerinden olan çene dolgusu, çene bölgesinde oluşan hacim kayıplarında, yapısal bozuklukların giderilmesinde ve çeneye istenilen şeklin verilmesinde kullanılan bir uygulamadır. Erkeklerin de daha maskülen bir görünüm ve belirgin bir çeneye sahip olmak için sıkça tercih ettiği çene dolgusu, alın, burun ve çene bölgesinin arasındaki altın oranı koruyarak ve dikkate alınarak yapılır. Bu sayede bireyin daha estetik görünüm elde etmesi sağlanır.

Çene Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılır?

Çene dolgusunun (Jawline) öncelikli olarak tercih edildiği problemler şunlardır:

  • Çenenin belirgin olmaması,
  • Çene ucunda çok düz ya da çok sivri yapının olması,
  • Çene bölgesinde oluşan sarkmalar,
  • Çene ucunun olması gerekenden fazla geniş olması,
  • Çene ucunun olması gerekenden fazla geride olması,
  • Çenedeki asimetrik duruş,
  • Çene ucunda bulunan derin gamzeler.

Yani çene dolgusu uygulamasıyla bireyin istediği çene formuna sahip olması amaçlanır. Bu tarz estetik bozukluklarda uzman bir doktora danışılmalı, uzman doktorun yapacağı muayene ile yüz orantısını bozan durumlar belirlenmeli, bireyin isteği ve ihtiyacı belirlenerek ona göre tedavi planlanması oldukça önemlidir.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu, vücumuzda zaten var olan ve vücudumuzun kendi nemini oluşturmasını sağlayan hyarülonik asit içeren enjeksiyonlar ile yapılır. Halk arasında yanlış bilinen çene dolgusu, çene kemiği üzerine uygulama yapılmayan ağrısız bir işlemdir. Çene bölgesinde mevcut olan çukurların doldurulmasının yanı sıra fazla ön plana çıkan kısımları dengeleyerek bireyin isteği doğrultusunda soft ama belirgin bir görünüm hedeflenir.

İşlem herhangi bir anestezi uygulaması gerektirmese de bu konu hastanın isteğine bırakılır. Anestezi isteyen kişiye, çene dolgusu işlemi öncesinde anestezik krem sürülür. Sonrasında işleme başlanarak çene bölgesine dolgu enjeksiyonları dediğimiz küçük iğneler ile dolgu malzemesi enjekte edilir.

15-20 dakika gibi kısa süren bu uygulama, muazzam estetik sonuçlar yarattığı gibi oldukça hızlı ve pratiktir.

Çene Dolgusu Sonrası Yan Etki Olur Mu?

Çene dolgusu sonrası çok az morarma ve şişlikler oluşabilir, bunlar da buz ve krem uygulamalarıyla kısa zamanda geçer.

Çene Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dolgu malzemesi olarak hyarülonik asit kullanılan çene dolgusu kalıcılığı, kişiden kişiye değişmekle beraber 12-18 ay arasındadır.

Son zamanların en revaçta olan estetik uygulaması olan çene dolgusu, kadınlar kadar erkeklerinde sıkça güvenerek tercih ettiği bir işlem. İstediğiniz forma sahip, yüzümüzle uyumlu çekici bir çene hattına sahip olma isteğinizi daha fazla ertelemeyin!

 

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al