guzellıgın sırrı

GÜZELLİĞİN SIRRI CİLT BAKIMI

En değerli giysiniz olan cildiniz için gerekli ilgiyi göstererek daha genç, parlak ve diri bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildinizin ihtiyacı olan özeni belirli periyotlarda gösterebilirseniz, gerekli olan ışıltıyı sağlayabilirsiniz. Bu anlamda ihtiyacınız olan tüm dermatolojik desteği sağlamak için son teknoloji cihazlarımız ve uzman doktorlarımızla yanınızda olmak için burdayız.

 

Cilt Bakımına Başlarken

Kişiden kişiye göre değişen cilt tipine bağlı olarak yapılabilecek olan işlemler için gerekli bilgiyi almak için kliniğimize başvurabilir ve doktorlarımıza muayene olabilirsiniz.

Leke tedavisi, kimyasal peeling, mezoterapi ve PRP gibi işlemlerle cildiniz için ihtiyacınız olan estetik dermotoloji destekleri için Lotus Dermatoloji her zaman sizinle! Bu hafta Lotus Dermatoloji Blog’ta konumuz olmazsa olmazımız “Cilt Bakımı”. Son dönemin en popüler yöntemlerini uzman ellerle uygulamak ve cildinizde gözle görülür bir fark yaratmak için ayıracağınız en uzun zaman aralığının 30-60 dakika arasında değiştiğini biliyor muydunuz?

 

Periyodik Olarak Cilt Bakımı

Cildiniz için yapabileceğiniz bakımı belirli periyotlarda yinelemeniz gerekir. Yaz aylarında deniz suyu, güneş ışınları gibi birden fazla uyarıcıya maruz kalan cildiniz çok daha fazla kurur ve canlılığını yitirir. Yazın güneş ışınları nedeniyle ciltteki kırışıklık ve çizgiler derinleşir. Nemini kaybeden cilt, daha fazla kuruyarak canlılığını kaybedebilir.

Kış aylarında ise cildin giysiler altında daha fazla kapalı kalması ve soğuğa maruz kalması da cildin kurumasına ve pul pul dökülmesine neden olabilir. Bu görüntüler cildin ihtiyacı olan bakım ve nemi geri kazandırma işlemiyle hafifleyecektir.

 

Problemli Cilt Belirtileri

Cildinizin sağlıklı bir görünüme sahip olabilmesi için gerekli olan bakımı sağlayarak cildinizdeki lekelerden, kuruluk ve döküntü şikayetlerinden, cilt sarkmalarından, kırışıklıklardan, sivilce ve aknelerden kurtulabilirsiniz.

Her cilt tipi ve problemi için ayrı ayrı uygulanması gereken cilt bakım yöntemleri kadın-erkek her yaştan birey için rahatlıkla uygulanabilir. Cilt tipinizi analiz ettirerek başlayacağınız işlemler, her bir işlem için ayrı bir yöntemler ve uzman eliyle uygulanmalıdır.

Ciltte oluşan deformasyonları önemsemeyerek bu durumu ihmal ederseniz cildinizde çok daha kalıcı hasarlara yol açabilirsiniz. En kısa sürede en doğru müdahaleleri yaptırmak cildiniz için en doğru adım olacaktır.

 

Cilt Bakımı Aşamaları

Cildinizin ihtiyacı olan bakım ve onarım için uygulanacak olan yöntemler cildinizin dermotolojik olarak analiz edilmesiyle başlar. Klasik bir cilt bakımı için uygulanacak olan en kısa ve etkili yöntem kişiden kişiye göre değişir. Günümüz teknolojisi ile aynı hızda ilerleyen yeni gelişmelerle birlikte de cildiniz için gerekli bakım devam ettirilir.

  • Cildinizdeki yağ ve kir kalıntıları temizlenerek ilk adım tamamlanmış olur.
  • Daha sonra cildinizde yer etmiş olan yağ dokuları ve sivilce gibi problemlerle savaşılır ve ciltten atılması sağlanır.
  • Ciltteki ölü derinin atılması ve gözeneklerin açılması için peeling işlemi uygulanır.
  • Son olarak da cildin ihtiyaç duyduğu nem cilde geri kazandırılır.
  • Cildinizdeki her bir problem için uygulanacak olan yöntemler cildi rahatlatır, cildin ihtiyacı olan nemi geri kazanmasını sağlar ve erken yaşlanma belirtilerinden kurtulmanızı sağlar. Daha canlı ve parlak görünen bir ciltle birlikte yaz aylarının getirdiği yorgunluğu, kış aylarından kalan yoğunluğu atarak rahatlama imkanı elde edebilirsiniz.

 

Sağlıklı Bir Cildin Belirtileri

Cilt bakımı ve masajlar ile birlikte cildinizde kan akışı hızlanır, deri canlanır ve nem dengesi sağlanır. Gözeneklerin açılması ile cildiniz temizlenir ve temiz bir cilt her zaman için çok daha canlı ve parlak görünür. Bu canlılık ve parlaklığı korumak için gerekli olan özeni her gün kendi yöntemlerinizle sürdürebilirsiniz. Ancak yılın belirli dönemlerinde de uzman eliyle uygulanacak olan farklı uygulamaları sağlamalı ve kontrollerinizi aksatmamalısınız. Temizlenerek açılan gözeneklerin temiz kalabilmesi ve canlılığını yitirmemesi için her gün cilt bakımınızı aksatmadan yapmalısınız.

Cildinizde görülebilecek ve önemsemeyeceğiniz en ufak bir belirti vücudunuz için çok daha başka bir problemin başlangıç belirtisi olabilir. Bu belirtiler gözle görülebilir bir halde ise cildimiz için de iz bırakabilir bir hale dönüşebilir.

 

Sağlıklı Bir Cildin Bireye Katkıları

Bir bütün olarak güzellik kavramından bahsedebilmek için her anlamda kendinizi fiziksel, mental ve ruhen desteklemeniz gerekir. Cildinizin ihtiyacı olan fiziksel görünüm ve desteği sağlayabilmek için uzman dermatologlarımızdan bilgi alabilir ve kendiniz için en doğru adımı atmak için harekete geçebilirsiniz. Sağlıklı bir cilt sayesinde sadece güzel ve parlak bir cilde sahip olmanın çok daha ötesine geçebilirsiniz. Aynaya her baktığınızda kendiniz için bir şeyler yapmış olmanın verdiği huzurla, cildinize kattığınız canlılıkla sosyal hayatınızda da fark yaratabilir ve hayatınızı renklendirebilirsiniz.

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al