HYALÜRONİK ASİT DOLGULARLA AMELİYATSIZ YÜZ ESTETİĞİ

HYALÜRONİK ASİT DOLGULARLA AMELİYATSIZ YÜZ ESTETİĞİ

Yaşadığımız her anın yüzümüzde zamanla oluşturduğu izler, bir süre sonra herkes gibi bizi de mutsuz etmeye başlıyor. Estetik Dermatoloji ile tanışan kadın-erkek çoğu hastamız bu uygulamaları neden daha önce yaptırmadığıyla ilgili pişmanlık yaşıyor. Biz de bu yüzden sık sık bunu deneyimlemenin ne demek olduğunu size aktarmaya çalışıyoruz. Çünkü kendimizi iyi hissederek başladığımız bir günün bize getirdiklerini biliyoruz. Ve her bir günün ne kadar kıymetli olduğunu da… Kısaca bu hayatta yapacağınız en güzel yatırım, size kendinizi iyi hissettiren yatırımlardır. Çünkü kendimize iyi geldiğimizde başkalarına da iyi geliriz, bu da harika bir döngü yaratır. Bu hafta Lotus Dermatoloji Blog’ta konumuz ameliyatsız yüz estetiği diyince aklımıza gelen mucizevi Hyalüronik Asit. Gelin bakalım, Estetik Dermatoloji’in vazgeçilmezi hyalüronik asit hayatımıza neler katıyor?

Hyalüronik Asit: Estetik Dermatoloji’nin Vazgeçilmezi

Hyalüronik asidin vücutta hücre bölünmesi, eklemlerin kayganlığının sağlaması ve cilt gerginliğini sağlama gibi önemli görevleri bulunuyor. Estetik Dermatoloji’de de kendi hacminden bin kat fazla su tutabilme kapasitesi ve enjekte edildiği bölgede uzun süre şeklini muhafaza edebilme özelliği sayesinde özellikle tercih ediliyor.

Hyalüronik Asidin Özellikleri Nelerdir?

Hyalüronik asit, cildimizin yapısal bir bileşeni olarak cildin elastikiyetini korur. Aynı zamanda cildimizin nem seviyesini koruyarak daha sıkı, parlak ve sağlıklı olmasını sağlayan doğal bir nemlendiricidir. Antioksidan özelliği sayesinde cildi serbest radikallere karşı da korur. Ayrıca yaraların iyileşmesini sağlayan Anti-Bakteriyel özelliği sayesinde cildin eski halini kazanmasında önemli bir destektir.

Yaşlandıkça vücut daha az hyalüronik asit ürettiği için yaşlanma belirtilerini gözlemlediğimiz hastalarımız için hyalüronik asit bazlı dolgular mükemmel seçimdir. Su bazlı olması ve gözenekleri tıkamaması sebebiyle akne problemi yaşayan hastalarımızda da güvenle uygulayabiliyoruz.

Estetik Dermatoloji alanında hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri en çok kullanılan anti-aging uygulamalar arasındadır. Yüzde kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde, dudak dolgunlaştırma, dudak kontürü belirginleştirme, asimetrileri düzeltme, burun eğriliklerini giderme ve şekillendirme, çene yapısını düzeltme, elmacık kemiklerini belirginleştirme, göz altlarındaki çöküklüğü doldurma ve yüzde lifting sağlama gibi pek çok alanda kullanımı vardır. Bunların yanında dekolte bölgesindeki elastikiyeti kaybından kaynaklı sarkma ve kırışıklıklar içinde hyalüronik enjeksiyonları kullanılabilir.

Hyalüronik Asitin Yan Etkisi Var Mıdır?

Hyalüronik asit, doğal olarak vücutta bulunduğu için alerjik bir reaksiyona neden olmaz. Dolgu uygulamalarında hastalar yapılan işlemden memnun kalmazlarsa, hyalurinaz denen bir madde ile yapılan dolgu anında eritilebilir.

Dolguların etkisi, 12 -18 ay arasında değişir. Bu süre seçilen dolgunun içeriğine, dozuna ve enjekte edildiği bölgeye göre değişir.

Hyalüronik asit Bazlı Dolgu Uygulamaları Ne Kadar Sürer? 

15-30 dakika arası süren uygulama sonrası gündelik hayatınıza dönebilirsiniz. Dolgu uygulaması yapılan bölgede ufak bir şişlik ve kızarıklık oluşabilir. Bir iki gün içinde bu etkiler tamamen kaybolur.

Yüzünüzün doğal hatlarını şekillendirerek, çok daha genç ve parlak bir görünüm kazanmak isterseniz, biz yüzünüzden yılları silmeye hazırız. Doğal ve dolgun dudaklara kavuşmak, yeni yüz hatlarınızla daha çekici bir görünüme kavuşmak için hiçbir zaman geç değil!

 

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al