Hyaluronik-asit-nedir?

HYALURONİK ASİT NEDİR?

Son zamanla ağzımızdan düşmeyen”Hyaluronik asit” kendi ağırlığının 1000 katı kadar suyu tutabilme kapasitesiyle güçlü doğal bir nemlendirici ve mucizevi bir maddedir. Bu sebeple cilt sağlığı ve güzelliği hyalüronik asidin en etkin olduğu alandır. Cildimiz için yapılan bazı işlemlerde özellikle kullandığımız için Hyaluronik asidi daha ayrıntılı olarak sizlerle paylaşalım istedik. Nedir bu hyaluronik asit? Hyaluronik asit ‘in faydaları neler?

20-30’lu yaşlarda cildimizin pürüzsüz, gergin ve sağlıklı görünmesine yardımcı olan maddelerin üretimi gittikçe azalmaya başlar. Bu sebeple Lotus Dermatoloji olarak size önerimiz; cildimizde çoğunlukla mimik çizgileri ile çıkan kırışıklıklar oluşmaya başladığında veya cilt kalitesinin bozulmasına bağlı olarak parlaklık, ışıltı kaybı yaşamaya başladığımızda cildimiz için gerekli işlemlerin bir an evvel yapılmasıdır. Böylece cildin kaybettiği ışıltı ve dolgunluk zamanında yapılan işlemlerle yerine konur.

Hyaluronik Asit Nedir?

Hyaluronik asit kısaca kozmetikte etkili nemlendiricilerde, serumlarda ve kremlerde hyaluronik asit vazgeçilmez bir etken maddedir. Hyaluronik asitin birkaç farklı formu kozmetik ve dermokozmetik ürünlerde kullanılır. Kozmetikte düşük ve yüksek molekül ağırlıklı Hyaluronik asit bir arada kullanılarak cildin içten dışa nemlendirilmesi hedeflenir. Vücudumuzda bulunan toplam hyaluronik asidin yarısından fazlası cildimizde yer alır.

Hyaluronik asit, farklı büyüklüklerde sahip bir moleküldür. Yüksek moleküler ve mikro moleküler hyaluronik asitlerin cilt üzerinde etkileri elbette farklıdır. Örneğin yüksek moleküler hyaluronik asit üst katmanına (epidermis tabakasına) etki eder.

Mikro moleküler hyaluronik asit ise son derece küçük bir boyuta sahip olduğu için, cildin alt tabakasına kadar yani dermis tabakasına kadar iner.

Hyaluronik Asit Faydaları Neler?

Cildimizin nem dengesi cilt fonksiyonlarımız için oldukça önemlidir. Vücudumuzda doğal olarak bulunan hyaluronik asit;

*Hücre üretimini hızlandırması,

*Bağ dokusunun kayganlığını artırması,

*Cildimizin nem ve elastikiyetini koruması,

*Yaşlanma etkilerinin geciktirilmesi,

*Kırışıklık görünümünün azaltılması,

*Sarkmaların önlenmesi,

*Güneş vb. çevresel olumsuzluklara karşı cildimizin korunması gibi konularda olmazsa olmazımızdır.

Cildimiz için nem dengesi hayati önem taşır!

Hyaluronik asit enjeksiyonla cilde verildiğinde neminde, parlaklığında, esnekliğinde artış, kırışıklık derinliğinde bir azalma olur. Gıda takviyesi olarak alınan hyaluronik asitle ilgili yapılan çalışmalarda da benzer faydaları saptanmıştır. Yani hala tanışmadıysanız artık Hyaluronik asit ile tanışmanın tam zamanı! Kullanılacak ürün veya yapılacak işlemlerle ilgili mutlaka dermatoloğunuza başvurun.

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al