KENDİNİ MÜKEMMEL HİSSETMENİN SIRRI: LİPOLİTİK MEZOTERAPİ

Kendini Mükemmel Hissetmenin Sırrı: Lipolitik Mezoterapi

Kendimizi iyi hissetme diyince sağlığımızdan sonra aklımıza gelen şeylerin başında elbette cildimiz ve bedenimiz geliyor. Eskiden daha çok kadınlar için geçerli olan estetik ve güzellik anlayışı artık erkeklerin de merceği altında. Nitekim geliştirilen ürün ve uygulamalarda bu etkiyi kolaylıkla farkedebiliyoruz. Bu hafta Lotus Dermatoloji Blog’ta Ameliyatsız Bölgesel İncelme uygulamalarından biri olan “Lipolitik Mezoterapi” hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıt bulacağız.

Lipolitik Mezoterapi ile Ameliyatsız Bölgesel İncelme

Diyetlerle bir türlü çözemediğiniz bölgesel yağlanmalarımızı ameliyatsız bir şekilde enjeksiyonlarla giderebiliyoruz. Bir şeyi yapmanın en kolay yolu ilerlediğini görmektir, motivasyonu arttırır. Lipolitik Mezoterapi ile bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulmak size iyi gelecek, dilediğiniz forma kavuşmak için size güç verecek!

Mezoterapi, 1950’li yıllarda tanımlanmış, son zamanlarda estetik amaçlarla kullanımı oldukça artmıştır. Ameliyatsız Bölgesel İncelme uygulamalarından biri olan Lipolitik Mezoterapi’nin uygulama amacı selülit ve bölgesel yağların azaltılmasıdır. Diyet ve egzersize yanıt vermeyen lokalize yağ birikimleri olan kişilerde ameliyat yerine kullanılabilecek en iyi uygulamalardan biridir. Lipolitik Mezoterapi, yağ dokusunu eritmeyi amaçlayan medikal içeriklerin enjeksiyon yoluyla sorunlu bölgelere uygulanması işlemidir. Bölgesel yağlanma ve selülit tedavisinde kullanılır.

Kilolu ya da kiloluz her insanda belirli bölgelerde aşırı yağ birikmesi oluşabilir. Bu özellikle kadınlarda bacak, kalça, karın, bel bölgesinde olurken, erkeklerde ise karın ve belde daha fazladır.

Lipolitik Mezoterapi Nasıl Etki Sağlar?

Lipolitik Mezoterapi sorunlu bölgeye uygulandığında yağ hücrelerinin zarının geçirgenliği artar ve yağ hücreleri parçalanır. Böylelikle belli bölgelerdeki yağlanma tamamen ortadan kalkar ve yeniden oluşumları da engellenir.

Lipolitik Mezoterapi’nin Etkisi Ne Zaman Başlar? Kaç Seans Gerekir?

Uygulamanın etkisi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu sebeple uygulanan bölge ve etkiden kaynaklı seans sayısı değişiklik gösterir. En az 2 hafta aralıklarla yapılır, etkisi ise 2-3 haftadan sonra görülmeye başlar ve daha uzun süre etkisi devam eder. Çoğunlukla seans sayısı uygulanan bölge ve etkiye bağlı olarak 3–6 seans veya 4–8 seans şeklinde olur.

Lipolitik Mezoterapi Hangi Bölgelere Uygulanır?

En çok kullandığımız bölgeler arasında çene altı (gıdı), kol, karın, bel, kalça, basen ve bacakları sayabiliriz. Özellikle doğum sonrası gitmeyen fazlalıklara çözüm olmak için de sıklıkla kullanıyoruz. Yine özellikle erkeklerde sırt bölgesinde oluşan yağlanmaların tedavisinde de güvenle kullanıyoruz. Kalıcı sonuçlar içinse dengeli beslenme ve egzersiz olmazsa olmazımız!

Acı veya Ağrı Hissedilir Mi?

Son derece ince uçlu bir iğne ile uygulama yapılır. Uygulama yapılan bölgelerde hafif kızarıklık, ödem veya küçük morarmalar görülebilir fakat bu kısa sürede geçecektir.

Lipolitik Mezoterapi’nin Avantajları Nelerdir?

  • Yağ hücrelerini yok ettiği için, Liposuction’a benzetebiliriz ama Lipolitik Mezoterapi’de ameliyata gerek yoktur.
  • Liposuction sonrası ameliyat izi, morluklar ve ödemler uzun süre devam eder. Lipolitik Mezoterapi’de sosyal hayatınıza hemen dönebilirsiniz. Ameliyat olmadığı için vücut şeklini korumak için korse vs. giymenize gerek yoktur.
  • Vücudun kendi doğal sürecine uygun bir uygulamadır, yavaş ilerleyen ama derinden etkili bir erime süreci gözlenir.

Uygulama için konusunda uzman doktorlara danışmanızı ve süreç içinde daha etkin bir sonuç için bol su içmeyi, egzersizi şiddetle tavsiye ederiz. Bölgesel İncelme için daha fazlasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al