zayıflama

KORONOVİRÜS GÜNLERİ SONRASI BÖLGESEL ZAYIFLAMA: SELÜLİT GİDERME, VÜCUT ŞEKİLLENDİRME

Büyük umutlarla koronavirüsün olmadığı bir tatil hayal ediyoruz hepimiz bu yaz. Ve evde hareketsizlikten biraz formumuz bozulmuş durumda. Düşüncesi bile içimizi kıpır kıpır eden yaz mevsimi, bu yüzden güzel hissettirdiği kadar endişe duymamıza da yol açıyor. Hepimizin çok iyi bildiği endişelerden bahsediyorum. Kişinin kendisini iyi hissettirecek estetik bir görünüme ve fit-sıkı bir vücuda sahip olma isteğinin getirdiği endişeler… Bu endişelerin başında ise selülit, sarkıklık ve çatlak problemleri geliyor. İşte biz de gelişen teknoloji ve yeni tedavi yöntemleri sayesinde bu endişelerinizi gidermeye çalışıyoruz. Bu hafta Lotus Dermatoloji Blog’ta tam da bu konulardan bahsedeceğiz, hangi uygulamalara hangi durumlarda başvuruyoruz gelin bir bakalım.

Selülit, cilt yüzeyinde oluşan çukurlu, portakal kabuğu görünümüne sebep olan ve estetik görünümü etkileyen bir cilt problemidir. Genellikle kalça ve uyluk bölgesinde ortaya çıkan selülit, cildin deri ve deri altı dokularında fazla yağ toplanması durumu ile oluşur. Selülit problemi, tek başına zayıflayarak problemli dokunun incelmesi ve yağ hücrelerinin azaltılması ile olmaz. Aynı zamanda bölgenin sıkılaşması ve cildin eski elastikiyetini de kazandırmak gerekir.

Yaz aylarını kabusa çeviren bir diğer cilt problemi ise vücut çatlaklarıdır. Oluşum mekanizması hala bilinmeyen bu çatlaklar, genellikle hızlı kilo alıp-verme, gebelik süreci ya da ergenlik döneminde ortaya çıkar.

Hadi gelin koronavirüs döneminde artan fazlalıkların, yaz aylarını kabusa çeviren problemlerin tedavilerine birlikte bakalım.

Shock Wave (Şok Dalga) Tedavisi

Yüksek basınç ve yüksek frekanslı ses dalgalarının vücudun belli bir bölgesine uygulanması işlemidir. Shock Wave Tedavisi ile vücuda uygulanan güçlü şok dalgaları, vücudun kendi kendini iyileştirme sürecini harekete geçirerek iyileşmeyi hızlandırır. Shock Wave Tedavisi problemli bölgedeki dokuların kanlanmasını dolayısı ile yenilenmesini sağlar.

Hücre metabolizmasını ve kan dolaşımını arttıran aynı zamanda bağ dokusu ve kas yoğunluğu artışında da etkili olan Shock Wave Tedavisi;

  • Popo Dikleştirme
  • Sıkılaşma Tedavisi
  • Selülit Tedavisi

gibi tedavilerde oldukça sık başvurduğumuz ve güvenle tercih edilen ameliyatsız bir tedavi yöntemidir.

Lipolitik Mezoterapi 

Aşırı yağ birikimi tedavisinde sıklıkla tercih edilen lipolitik mezoterapi, fazla kilolardan ve bölgesel biriken yağlardan kurtulmak amacı ile problemli bölgeye yağ yakıcı maddeler (fosfotidil kolin, deoksikolik asit, karnitin vb.) ve ilaçların enjeksiyon yöntemiyle verilmesi işlemidir. Lipolitik mezoterapide problemli bölgenin yeri ve büyüklüğüne göre yağ yakıcı maddeler seçilir, miktarı ayarlanır. Saç teli gibi ince iğnelerle yağlı dokuya girilerek uygulanan lipolitik mezoterapi tedavisi ağrısız bir işlemdir.

Lipolitik mezoterapi; karın, popo, popo üstü, basen kısmı, belin her iki yan tarafı gibi vücuttaki yağ kitlesinin en fazla olduğu yerlere uygulanır.

Fazla birikmiş yağları parçalamada oldukça etkili bir yöntem olan Lipolitik Mezoterapi;

  • Selülit Tedavisi
  • Çatlak Tedavisi
  • Sıkılaşma Tedavisi

Bu cilt problemlerinin tedavisinde sıkça tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Trilipo Radyofrekans Tedavisi

Vücudu şekillendirme, deriyi sıkılaştırma ve yağ yakımı amacı ile kullanılan Trilipo Radyofrekans, deriyi ve dokuları kontrollü bir şekilde ısıtarak kolajen liflerini sıkıştırır. Böylece cilt pürüzsüz ve sıkı bir görünüm alır. Ağrısız ve girişimsiz bir tedavi yöntemi olan Trilipo Radyofrekans uygulanma sırasında ısıttığı bölge de kolajen üretimini de arttırır. Kolajen üretiminin artması ve sıkışması ile vücut çatlaklarını giderir ve yenilerinin oluşmasını önlenir.

Cildi ve cilt altı dokuları ısıtarak sıkılaştıran, vücudu biçimlendiren, kırışıkların giderilmesinde rol oynayan, vücut çatlaklarını gideren son olarak da yağ yakımını hızlandıran Trilipo Radyofrekans;

  • Vücut Şekillendirme
  • Sıkılaşma Tedavisi
  • Selülit Tedavisi
  • Çatlak Tedavisi

gibi tedavilerde yenilikçi, güvenli bir tedavi yöntemi sunuyor.

Koronavirüs dönemi sonrası teknolojinin gelişmesi ile tıp dünyasına sunulan yenilikçi tedavi yöntemlerinin bize sunduğu avantajlarla birlikte yaz mevsiminin tadını doya doya çıkaralım diye umuyoruz. Endişelerinizden kurtulmak istiyor ve selülit, sarkmalar ve vücut çatlakları gibi sahip olduğunuz cilt problemlerinize çözüm arıyorsanız sizleri kliniğimize bekliyoruz.

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al