yüz-hatları

KÜÇÜK MÜDAHALELER İLE YÜZ HATLARINIZI GÜZELLEŞTİRİN!

Yüz Estetiği

Aynaya baktığınızda gördüğünüz yansımadan memnun değilseniz, minik dokunuşlar ile güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Yüz estetiği operasyonları artık çok kolay. Çoğu uygulama için artık cerrahi operasyon dahi gerekmiyor, bir enjeksiyon iğnesi yeterli oluyor. Eğer yüzünüzde beğenmediğiniz noktalar varsa ufak müdahaleler ile daha güzel görünmeniz mümkün. Bu hafta Lotus Dermatoloji Blog’ta hangi ufak estetik müdahaleler ile yüz hatlarınızı güzelleştirebileceğimizi sizler için anlattık.

Masseter Botoks

Masseter, çenede yer alan kaslara verilen isimdir. Bazı insanlarda bu kas doğuştan çok büyük olabilir, bu durum da yüzün çok geniş ve büyük görünmesine neden olabilir. Masseter kasının büyük olduğu durumda yüz hatları kare görünür. Erkeklerde kare yüz hatları karizmatik ve güçlü dururken, ne yazık ki kadınlarda erkeksi bir hava çizer. Kadınlar yüz hatlarının daha ince ve zarif olmasını isteyebilir. Masseter Botoksu ile masseter kası inceltilerek yüze daha zarif bir görünüm verilir. Köşeli olan çene hattına botoks yardımı ile V şekli kazandırılır.

Jawline (Çene Dolgusu)

Jawline (Çene Dolgusu) uygulamasında birkaç dakikalık dolgu işlemi ile çene kemiğine daha keskin bir görünüm kazandırılır. Çene kemiği aşırı V olanlar için ve yüz hatları belli olmayanlar için sıkça uygulanır. Çene kemiğine enjeksiyon iğnesi yardımı ile dolgu yapılır ve çene kemiği daha belirgin, keskin bir görünüm kazanır. Çene enjekte edilen dolgu zaman içerisinde eridiği için periyodik olarak Jawline Dolgu’nuzun yenilenmesi gerekir.

Elmacık Kemiği Dolgusu (Yanak Dolgusu)

Elmacık Kemiği Dolgusu, elmacık kemiğini ön plana çıkarıp kalp şeklinde bir yüz hattı yaratmak için tercih edilen bir yöntemdir. Aslında Bişektomi (Yanak Estetiği) ile aynı işlevi gördüğü söylenebilir. Bişektomi kalıcı bir uygulamayken Elmacık Kemiği Dolgusu (Yanak Dolgusu)’nu dönem dönem yenilemek gerekir. Bişektomi ameliyatı olmak istemeyen ancak dolgun elmacık kemiği görüntüsü elde etmek isteyenler elmacık kemiği dolgusu yaptırabilir. Memnuniyet oranları oldukça yüksek olan bir uygulamamızdır.

Nazolabial Dolgu

Yaş ilerledikçe doku ve yağ kaybına bağlı olarak yüzümüz esnekliğini yitirir ve yer çekimine yenik düşer. Bunun neticesinde yanaklarımız aşağıda doğru düşer ve burun kenarlarından çeneye doğru inen bir mimik çizgisi oluşur. Bu mimik çizgisi çoğu kadının korkulu rüyasıdır. Ancak ufak bir dolgu işlemi ile bu çizgiden kurtulmak mümkün. Nazolabial Dolgu işlemi ile adım adım dolgu enjekte edilerek bu mimik çizgisi tamamen yok edilebilir.

Kaş Kaldırma (Brow Lifting)

Gözleri ile kaşları arasındaki mesafesi çok olan kişiler kaş kaldırma estetiği işlemlerine yönelmek isteyebilir. Kaş kaldırma işlemi, hem ameliyatla hem de botoks gibi uygulamalarla yapılabilir. Bu noktada normal görüntülerin dışına çıkmamanın yolu, bu işlemleri konusunda uzman doktorlara yaptırmanızdır.

Kaş Kaldırma Uygulamaları

Kaş Kaldırma Uygulamaları arasında en popüler olan ise şakak germe ameliyatıdır. Şakaklardaki saçlı derinin kesilip alınarak, alındaki derinin yukarı doğru çekilmesi işlemidir. Böylelikle kaşlar yukarıya doğru çekilmiş olunur. Diğer bir yöntem ise kaş askısıdır. Bu yöntemde de saç çizgisinin hizasından delikler açılıp içinden dikiş geçirilerek kaş istenilen görünüme kavuşturulur. Bu iki estetik cerrahi işlemi yaptırmak istemeyenler ise ne mutlu ki botoks ile kaş kaldırmayı tercih edebilirler. Botoks hem cildi parlatır, hem de estetiğine ve güzelliğine düşkün kadınların favorisidir. Bu konuda da çok önemli. Hadi gelin küçük müdahaleler ile yüz hatlarınızı güzelleştirelim!

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al