Mezoterapi: Cildiniz İçin Sihirli Bir Kokteyl Zamanı

MEZOTERAPİ: CİLDİNİZ İÇİN SİHİRLİ BİR KOKTEYL ZAMANI

Mezoterapi: Cildiniz için Sihirli Bir Kokteyl Zamanı

Koronovirüs sebebiyle kliniğimize bir süredir ara vermiştik. Yarın itibariyle haftada birkaç gün, aralıklı randevularla hastalarımıza geri dönüyoruz, hasret bitiyor. İstedik ki bu hafta hastalarımızın çok sevdiği bir konuyu işleyelim. Bu hafta Lotus Dermatoloji Blog’ta yaşı ilerlemiş olmasına rağmen genç kalmayı başaranların gizli gençlik iksiri olan ‘’Mezoterapi’’ den bahsedeceğiz. Mezoterapi, genç kalmak ve gençleşmek isteyenlerin vazgeçilmezleri arasında. Tek seansta cildimizi daha canlı, parlak ve nemli gözükmesini sağlıyor. Boyun ve gıdı bölgesinde de kullanabildiğimiz bu uygulama, zamanla lifting etkisi yaratarak hücresel boyutta yaşlanma belirtilerine de mükemmel çözüm oluyor.

Cilt gençleştirmede, çizgileri hafifletmede son derece etkili bulduğumuz mezoterapiyi kişiye özel kokteyller şeklinde hazırlayabiliyoruz. Başarılı bir anti-aging tedavisi olan mezoterapi, vücudun farklı bölgelerinde tedavi edici, gençleştirici, yenileyici amaçlarla kullanılır. Mezoterapi direkt olarak sorunlu bölgeye uygulandığı için kısa sürede başarılı etkiler gösterir.

Vitaminlerin, minerallerin, antioksidanların, amino-asitlerin, hyalüronik asit tek başlarına ya da belirli ilaçlar ile karışım halinde derinin orta tabakasına (mezoderm) küçük uçlu mikro iğneler ile enjekte edilen mezoterapi cerrahi olmayan bir işlemdir. Bu ilaç karışımları kan dolaşımını hızlandırıcı ve farklı etkileri olan ilaçlardır. Mezoterapi de uygulanan bu maddeler ya da ilaçlı karışımlar doğrudan cilde verilerek ciltteki kollajen ve elastin yapılarını uyarır, güçlendirir. Böylece güçlenen ve uyarılan kollajen ve elastin o bölgedeki kan ve lenfatik dolaşımı düzenleyerek bağışıklık yanıtını da düzenlenmiş olur bu da cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Mezoterapi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Yüz için bu yöntemin en sık uygulanıldığı durumları şöyle sıralayabiliriz:

 • Leke Tedavisi (Güneş Lekeleri)
 • Cilt Yenileme
 • Cilt Sarkmaları
 • Gözaltı Morlukları ve Torbaları
 • Alerjik Durumlar
 • Vitiligo (Derideki Pigment Yetersizlikleri)

Gördüğümüz gibi mezoterapi tedavisinin çok geniş bir kullanım alanı olsa da katiyen kullanılmaması gereken durumlar vardır. Bunlar:

 • Gebelerde ve süt veren annelerde,
 • Felç (inme) geçmişi olan kişilerde,
 • Şeker hastalığı (diabetes mellitus) olan kişilerde,
 • Onkoloji hastalarında,
 • Kan pıhtılaşması sorunu yaşayan kişilerde mezoterapi uygulanmaz.

Mezoterapi tedavisinde, enjeksiyon yapılacak bölgede acı hissiyatı oluşabileceğinden dolayı, problemli bölge lokal anestezik maddeler ile uyuşturulur. Uygulama sırasında mezoterapi işlemi için özel yapılmış kısa iğneler kullanılır.

Mezoterapi tedavisi, uzman dermatologlar tarafından kişinin problemleri ve ihtiyaçlarına göre planlanır. Uygulanacak içerik veya karışım kişiye özel, problemine yönelik hazırlanır, seanslarda ona göre belirlenir.

Mezoterapi Çeşitleri

Yüz Mezoterapisi (Mezolifting): Vücudun yüz,el, boyun ve dekolte bölgelerindeki yaşlanma belirtilerini gidermek amacıyla kullanılan ve sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Etkili bir uygulama olan bu mezoterapi çeşidi cildi yeniler, cilt kırışıklığı ve sarkmaları önler, cildi gençleştirir.

Leke Mezoterapisi: Ciltte doğuştan var olan ya da sonradan oluşan renk değişiklikleri, güneşe, yaşlılığa ve hamileliğe bağlı lekeler, sivilce ve yara izleri gibi çeşitli lekelerde kullanılan bir yöntemdir. Bireyin problemine yönelik ilaç karışımlarının hazırlanması ve lekeli cilt bölgesine enjekte edilerek uygulanır.

Anti-Aging Amaçlı Mezoterapi: Yaşlılığa bağlı etkilerin ortadan kaldırılmak, yaşlanma sürecinin ortaya çıkardığı belirtileri olabildiğince ötelemek ve cildi gençleştirmek amacıyla sorunlu bölgeye gerekli ilaç karışımlarının enjekte edilmesiyle uygulanan bir mezoterapi çeşididir.

Göz Altı Morluğu Mezoterapisi: Göz altında oluşan morlukların ve torbalanmaların tedavisinde kullanılan göz altı morluğu mezoterapisi, göz altı derisine uygun ilaçların ve karışımların uygulanması ile morlaşmış ve şişmiş cildin yenilenmesi ve gençleşmesi amacıyla yapılır.

Gelin mezoterapiyle son zamanlarda kaybettiğimiz ışıltıyı ve canlılığı cildimize yeniden kazandıralım.

 

 

 

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al