mezoterapiyle gençleşme

MEZOTERAPİYLE AMELİYATSIZ GENÇLEŞEBİLİRSİNİZ

MEZOTERAPİYLE AMELİYATSIZ GENÇLEŞEBİLİRSİNİZ

Yaşlandığını hisseden, aynalara küsmeye başlayan ama ameliyattan da korkan hastalarımız için ameliyatsız yüz gençleştirmede kullandığımız en başarılı uygulamalardan biri, mezoterapidir. Yaz aylarını geride bırakırken, hastalarımızın yaşadığı en önemli problemlerden biri ciltlerindeki yoğun nem kaybı. Cildin zamanla kaybettiği nem yüzünden, cilt ışıltısını ve sağlıklı rengini kaybetmeye başlar. Düzenli olarak güneş koruyucu ve nemlendirici kullanan hastalarımızın ciltlerinde dahi pullanma ve matlaşma meydana gelebilmektedir. Tatil dönüşü cildinizi eski haline döndürmek için yoğun nem veren terapilere başlamanın tam zamanı. Bu konuyla ilgili merak ettiklerinize gelin hep beraber bakalım, “Mezoterapi cildimize nasıl iyi geliyor?”.

Neme Doymuş Sağlıklı Bir Cilt İçin Yüz Mezoterapisi

Cildimizi nemlendirmek için kullandığımız kremler cildin en üst tabakasında koruyucu bir etki yaratsa da, bu etki cildin alt tabakalarına etki edemez. Bu noktada cildin yeterli nemi kazanması için cildi içeriden nemlendiren ve cilt hücrelerine etki eden uygulamaları tercih ediyoruz.

Mezolifting diye de adlandığımız yüz mezoterapisinde uygulama yüz haricinde boyuna, dekolte bölgesine ve ellerin üzerine de uygulanabilir. Böylece çevresel koşullardan da etkilenen ciltteki yaşlanma etkileri giderilir. Cildinde yıpranmaları fark eden ve erken yaşlarda kırışıklıkları belirginleşmeden düzenli yüz mezoterapisi uygulamasına başlayan hastalarımızın ciltleri, olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünür. Özellikle belirli bir yaşın üstünde olan ve kuruluk yaşayanlarda, sigara kullananlarda, cildi erken yıpranmış ve uzun süreli güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış, beslenmesine özen göstermeyen kişilerde tedavi edici etkisi yüksektir.

Cilde mikro enjeksiyonlarla yapılan yüz mezoterapisi uygulamasında, cildin hem üst hem de alt tabakasında hücre yenilenmesi yaşanır ve doku iyileşir. Uygulamada antioksidanlar, peptidler, vitamin, mineral ve önemli yapı elemanları kullanılır. Alın, göz kenarları, ağız etrafı, yanak ve çene bölgelerine uygulanabilir. Mezoterapi ile ciltte kolajen sentezi uyarılır, böylelikle cilt gençleşir ve parlaklığını geri kazanır. Cildin elastikiyeti artar, kırışıklıklar ve sarkmalar azalır ve cilt sıkılaşır. Mezolifting çok sevdiğimiz oldukça etkili bir anti-aging tedavisidir.

Yaşlanma belirtilerinin gerilemesini isteyen 30 yaş ve üzeri erkek ve kadınlara, yüz mezoterapisi cildin ihtiyacına bağlı olarak farklı tedavi protokolleriyle uygulanabilir. Uygulama öncesi cildin temiz olması ve dezenfekte edilmesi önemlidir. Seans sayısı ve sıklığı kişiden kişiye değişebilir, çoğunlukla seans sayısı 3-6 seans arasında olur. Uygulama öncesi lokal anestezik krem sürülerek 20 dakika kadar hastamız bekletilir. İşlem sonrasında da enjekte edilen maddelerin etkinliğini arttırmak için ışık tedavisi uygulanır. Yüz mezoterapisi sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Uygulama sonrası 24 saat güneşten kaçınılması, birkaç saat süre uygulanan bölgenin su ile yıkanmaması ve bölgeye krem, losyon sürülmemesi dikkat edilmesi gereken önemli konulardır.

Göz Altı Mezoterapisi: Aydınlık ve Canlı Bir Görünümün Sırrı

Mezoterapinin kullanıldığı diğer bir önemli bölge de göz altlarıdır. Göz altı bölgesi yüzümüzdeki diğer bölgelere göre daha hassastır ve burada deri çok daha incedir. Çoğunlukla nedeni kalıtsal olsa da zamanla ciltte oluşan değişiklikler ve yaşam tarzı en çok göz çevremizi etkiler. Bilgisayar başında çok kalmak, sigara ve alkol tüketimi, uyku düzensizliği, günlük su tüketiminin az olması göz altı morluklarının en önemli sebeplerindendir.

Göz çevresinde kararma, morluk, torbalanma, koyu renkli halka ve kırışıklığı olan hastalarımıza göz altı mezoterapisini güvenle öneriyoruz. Göz altı mezoterapisiyle göz altları aydınlanıyor ve göz çevresi canlanıyor. Hastalarımız da bu uygulamayı elbette çok seviyor.

Göz altı mezoterapisi sonrası uygulanan bölgeyi güneşten korumaya, sıcak su ile yıkamamaya, 24 saat göz makyaj yapmamaya, gözü ovuşturmamaya dikkat edilmelidir. Tedavi sonrası göz çevresinde oluşan hafif kızarıklık ve ödemler 24 saat içinde hafifleyerek kaybolur.

Ciltle ilgili unutulmaması gereken en önemli nokta, cilt yeteri kadar nemli olduğunda çevresel faktörlere ve yaşlanma belirtilerine karşı çok daha dirençlidir. Bu yüzden mevsim değişikliklerine karşı cildinizi korumak, yaz sonu cilt ihtiyaçlarınız karşılamak, cildinizin ışıltısını ve pembeliğini geri kazanmak isterseniz mezoterapi harika bir çözüm! Mezoterapiyle ilgili daha fazla bilgi almak ve diğer mezoterapi uygulamalarımızı incelemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

(0212) 259 49 50

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com