MÜKEMMEL YÜZ ŞEKLİ İÇİN DOLGU UYGULAMALARI

MÜKEMMEL YÜZ ŞEKLİ İÇİN DOLGU UYGULAMALARI

Yüzümüzden yılları silmenin artık bir sırrı yok, herkes biliyor. Dolgu uygulamaları artık çok daha güvenli, doğal ve pratik. Bu hafta Lotus Dermatoloji Blog’ta “Alın dolgusu nasıl yapılır? Göz altı ışık dolgusu nedir? Nazolabial dolgu nedir? Yanak dolgusu ne işe yarar? Jawline ve dudak dolgusu kalıcılığı ne kadar sürer?” gibi sorularınızın cevabını yanıtlıyoruz. Gelin hep beraber bakalım, yüz estetiğinde ameliyatsız bir çözüm olan Dolgu, hayatımızda nasıl bir fark yaratabiliyor.

 

Kırışıklıklara Botokstan Farklı Bir Çözüm: Alın Dolgusu

Alnımızdaki kırışıklıklara çoğu zaman botoks önerilse de kırışıklıkların derinliğine bağlı olarak farklı uygulamalar uzmanlar tarafından önerilebilir. Önerilen uygulamalardan biri de dolgudur. Öncelikle hastaların iğneyi minimum hissetmeleri için lokal anestezik kremler sürülür. Ve sonrasında çizgilerin altına veya kırışıklık bölgenin içine enjeksiyon yoluyla hyalüronik asit verilir.

 

Göz Altı Torbalarınıza Işıltı Gelsin: Işık Dolgusu

Göz altında oluşan torbalanma ve mor halkalar için önerdiğimiz hyalüronik asit bazlı ışık dolgusu yorgun ifademizin gitmesine ve daha canlı bir ifadenin yüzümüze gelmesinin en harika yoludur.

 

Elmacık Kemiklerini Belirginleştirme: Yanak Dolgusu

Yaşlandıkça yerçekiminin etkisiyle, yüzümüzün şekli değişiyor. Bunu yüz hatlarımızın dikdörtgen bir form almaya başlamasıyla belirgin olarak fark ediyoruz. Yeniden daha biçimli bir form elde etmek için, yanak dolgusu ya da elmacık kemiği dolgusu ile yüzün üst bölgesinin daha geniş, elmacık kemiklerinin daha belirgin ve dışa doğru olmasını sağlıyoruz.

 

Burun Ve Ağız Çevresindeki Oluklara Son: Nazolabial Dolgusu

Yüzümüze yaşlı ve yorgun bir ifade veren burun kenarlarından dudak kenarlarımıza doğru uzanan çizgilerimizi Nazolabial Dolgu ile giderebiliyoruz.

 

Dudaklarımız Gençleşsin, Hacimlensin: Dudak Dolgusu

Yılların en çok vurduğu alanlardan biri de dudaklarımız. Kolajen ve elastin üretiminin azalmasıyla dudaklarımız hacim kaybından kaynaklı incelir. Nemini kaybetmesiyle dudaklarda kırışıklıklar başlar, dudakların rengi solar. Dudağa ve dudak köşelerine enjekte edilen hyalüronik asitle dudak kenarları yukarı doğru kaldırılır ve dudaklar hacimlenir.

 

Alt Yüz Germe İçin Çene Dolgusu: Jawline Dolgu

Çene hattına yapılan dolgu ile yüzde lift etkisi yaratmak mümkün. Yaşlanma etkisiyle çenede kayıp yaşayanlar, gıdı ve boyun bölgesinde elastikiyet kaybı yaşayanlar ya da çene hattı altın orana uymayan kişiler için önerilen çene dolgusunu günümüzde daha çok Jawline Dolgu diye de duyabiliyoruz.Hem kadın hem erkek ameliyatsız estetiğinde popülerliği gittikçe artan Jawline Dolgu ile kadınlarda daha çekici, erkeklerde ise daha maskülen bir görüntü yakanabiliyor.

 

Dolgu Uygulamaları Yaklaşık Ne Kadar Sürer?

Uygulama 15-30 dakika arası sürebilir. Uygulamadan hemen sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Uygulama yapılan bölgede hafif bir şişlik ve kızarıklık oluşabilir. Bir-iki günde tamamen geçerler.

 

Uygulamanın Yan Etkisi Var mı?

Hyalüronik asit zaten vücudumuzda doğal olarak bulunduğu için herhangi bir yan etki yaşanmaz.

 

Dolgu Kalıcığı Ne Kadar Sürer?

Uygulama yapılan bölgeye, kişinin cilt yapısına, seçilen dolgu malzemesinin içeriğine göre 9-18 ay arasında değişir.

 

Eğer yüzümüz altın orana yakın değilse gereken açıları belirleyerek, gerekli bölgelere dolgu uyguluyor, yüzde lift etkisi sağlıyoruz. Böylece yüz hatlarında altın orana yaklaşıyor, hastalarımızın mutluluk oranlarını arttırıyoruz.

 

 

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al