Somon DNA

Somon DNA uygulaması, cildin sağlığını ve görünümünü iyileştirmek için somon DNA’sını kullanan yenilikçi bir tedavidir. Bu tedavi, kolajen üretimini uyarmaya, hidrasyonu iyileştirmeye ve yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur.

Somon DNA uygulamasının faydaları;

Kollajen üretimini uyarmak: Somon DNA’sı, ciltte kollajen üretimini uyarmaya yardımcı olan amino asitler bakımından zengindir. Kollajen, cildin elastikiyetini ve sıkılığını korumak için gerekli olan bir proteindir. Yaşlandıkça vücudumuzun kolajen üretimi azalır, bu da kırışıklıklara, ince çizgilere ve cildin sarkmasına neden olur. Cilde somon DNA’sı uygulayarak kolajen üretimini artırmaya yardımcı olarak daha sıkı, daha genç görünümlü bir cilt elde edilir.

Hidrasyonun iyileştirilmesi: Somon DNA’sı, nemlendirme özellikleriyle de bilinir. Cildin nemli kalmasına yardımcı olabilecek doğal bir madde olan yüksek düzeyde hyaluronik asit içerir. Cilde somon DNA’sı uygulayarak nemlenmeyi iyileştirmeye, kuruluğu ve pullanmayı azaltmaya yardımcı olur.

Yaşlanma belirtilerini azaltmak: Somon DNA’sında bulunan amino asitler ve antioksidanlar, cildin güneşe maruz kalma ve kirlilik gibi çevresel hasarlardan korunmasına yardımcı olur. Aynı elementler ayrıca cildin onarılmasına yardımcı olarak ince çizgilerin, kırışıklıkların ve yaşlılık lekelerinin görünümünü azaltır.

Cildi aydınlatmak: Somon DNS’sında bulunan antioksidanlar, koyu lekelerin görünümünü ve hiperpigmentasyonu azaltarak cildi aydınlatmaya yardımcı olabilir.

Enflamasyonu azaltmak: Somon DNA’sı, iltihap önleyici özellikleriyle bilinen Omega-3 yağ asitleri açısından da zengindir. Bu, kızarıklığı ve tahrişi azaltmaya yardımcı olarak cildin daha sakin ve rahat görünmesini ve hissetmesini sağlar.

Bu tedavi kliniğimizde doktorlarımız tarafından gerçekleştirilir. Tedavi güvenli ve etkilidir ve kırışıklıklar, ince çizgiler, sarkan cilt ve cilt elastikiyetinin kaybı dahil olmak üzere çok çeşitli cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılabilir. Bununla birlikte, hamilelik veya belirli cilt rahatsızlıkları gibi belirli tıbbi rahatsızlıkları olan kişiler için önerilmez.

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com