mezoterapi

YÜZ MEZOTERAPİSİ İLE YENİLENME ZAMANI

Lotus Dermatoloji’de bu hafta konumuz Mezoterapi! Estetik amaçlı tıbbi bir müdahale olarak bilinen Mezoterapi, yaz sonu cildimizin ihtiyacı olan her şeyi bize veriyor. Ayrıca cilt yenileme işlemleri, anti-aging uygulamaları, bölgesel zayıflama ve leke tedavileri gibi birçok deri hastalığında kullanılabilen bir tedavidir. Genel itibariyle mezoterapi, cildin altındaki katmanlara cildin ihtiyacı olan nem desteğinin sağlanması için kollajenlerin uyarılması işlemidir.

  • Cilt yaşlanma belirtileri ve sarkma problemleri,
  • Güneş lekeleri dahil cilt lekeleri,
  • Kilo kaybı sonucu oluşan deri çatlakları,
  • Göz altı morlukları,
  • Derideki pigment eksikliğinin neden olduğu vitiligo tedavisi, gibi birçok farklı cilt probleminin önüne Mezoterapi tedavisi ile geçebilirsiniz.

Yüz Mezoterapisi Ne İşe Yarar?

Mezolift olarak da bilinen yüz mezoterapisi ile el, yüz, boyun ve dekolte bölgelerine uygulanabilen mucizevi bir etkiye sahip olabilirsiniz. Ameliyat gerektirmeyen bir cilt yenileme tedavisi olarak bilinen yüz mezoterapisi ile cildinizi beslemenin en kolay ve sağlıklı yöntemini uygulayabilirsiniz.

Yaşlanmanın etkisi ve çeşitli çevresel faktörlerle birlikte cildin zamanla zayıflaması, esnekliğini kaybetmesi ve ciltteki nemin azalması sorunları cildin parlaklığını yitirmesine neden olur. Soluk ve mat görünen bir cildin ardında nemini kaybetmiş bir cilt özellikleri bulunur. Elastikiyeti azalmış bir cildin belirtilerini ışığını kaybetmiş her ciltte görebilirsiniz.

Yüz mezoterapisi ile cildinizi destekleyebilir ve sağlığına kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz. Mezoterapi uygulanan bölgede kan dolaşımı ve lenfatik dolaşım düzene girdiği için de cildinizde inanılmaz mucizeler yaratabilir. Cildinizin ihtiyacı olan nemi geri kazanmasını sağlayan yüz mezoterapisi ile daha sıkı, canlı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt lekeleri ile boğuşan ciltler için de mezoterapi yöntemini deneyebilirsiniz. Kimyasal soyma ya da roller yöntemleri ile cilt lekelerine karşı savaş açabilirsiniz. Konsantre serumlar ve küçük iğneler sayesinde cildinizi ihtiyacı olan geri kazanımları en hızlı ve kolay yoldan temin edebilirsiniz.

Yüz Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Yüz mezoterapisi sayesinde ilaçlar deri altına enjekte edilerek cildin daha dolgun görünümü elde edilir. Vitamin, mineral, aminoasit ve enzimlerin yeteri oranda karışımı ile elde edilen ilaçlar cildin orta tabakasına mikroenjeksiyon edilir.

Cildin orta tabakasına özel iğne uçları yardımıyla uygulanan mezoterapi, ortalama 15-20 dakika süren uygulamalardır. Uygulama sırasına ağrı hissetmemeniz için anestezik etkili kremlerden yardım alınabilir. Bu kremler sayesinde 15-20 dakika içerisinde cildinizin uyuşmasını sağlar ve uygulama sırasında hiçbir sızı hissetmezsiniz. Uygulama sonrası için de kızarıklık giderici kremlar kullanılabilir. Ayrcıa uygulamanın yapıldığı gün makyaj yapmamanız ve cildinizi güneşe karşı korumaz önerilir.

Mezoterapi Tedavisi Sonrası Cildinizde Gözleyebileceğiniz Değişiklikler Nelerdir?

Yaşlanma karşıtı tedaviler arasında en etkili yöntemlerden biri olan mezolifting sayesinde cildinize gençleşme, sıkılaşma ve parlaklık sağlayabilirsiniz. Taze ve dinlenmiş bir cildin etkilerini cildinizde hissedebilir ve ayna karşısında çok daha başka bir ciltle ışıl şıl gülümseyebilirsiniz.

Lekelerinden arınan ve dinlenen bir cilt çok daha aydınlık görünür. Daha aydınlık görünen bir cilt de çok daha sıkı ve dinç görünür. Kendinizi en iyi hissetmenin yolu olarak cildinizi koruma altına alabilirsiniz. Her kadının korkulu rüyası olan yaşlanma belirtileri ve leke problemlerini en aza indirerek kendi enerjinizi de yükseltebilir, psikolojik ve sosyal anlamda çok daha güçlü olabilirsiniz.

Mezoterapi Hangi Aralıklarla ve Kaç Seans Uygulanır?

Mezoliftler uygulanan etken maddelerin yoğunluğuna göre 2-4 haftalık periyotlarda yapılabilir. Cildin yapısı ve ihtiyacına göre değişen seans sayısı ortalama 3-6 seans olarak düşünülebilir. Mezoterapinin gözle görülebilir etkilerini ise 2. seanstan sonra gözleyebilirsiniz.

Mezoterapinin Yan Etkisi Var Mıdır?

İğne yardımı ile cilt altına uygulanan ilaçlar sayesinde cilde canlılık kazandırma işlemi olan mezoterapi, çok küçük ilaçlar aracılığı ile yapıldığından cildiniz için yan etki olasılığı çok düşüktür. Cilt tipi ve ihtiyacına göre belirlenen mezoterapi uygulamaları için doktorunuzla iletişime geçebilir ve en doğru bilgileri alabilirsiniz.

 

 

Teşvikiye Cad. Lotus Apt. No: 5/5 Kat:4 Nişantaşı, İstanbul

Telefonla Randevu

Telefonla Randevu

0(545) 645 44 55

Mail ile Randevu

Mail ile Randevu

info@lotusdermatoloji.com

Online Randevu Al